>

AŞK - CİNSELLİK

Erkek ve Kadının Anatomisi

İşte erkek ve kadının çok özel anatomisi...
 
   
 
 
     

ERKEĞİN;

Erkek cinsel organları; testisler, testisleri prostata bağlayan tüp, prostat üreter ve penisten oluşur. Testislerin refleks noktası, ayağın dış tarafında bilek kemiğinin hemen altında bulunur. Prostat refleksi ayağın iç tarafındaki bilek kemiğinin altındadır.

Testisleri prostata bağlayan tüp ise ayağın her iki yanındaki bilek kemiklerinin arasında kalan, bileğin ön kısmındaki alanda yer alır.

OMUZ, DİRSEK, KALÇA VE DİZLER

OMUZ:


Ensemiz ve iki omuz arasındaki bölüm, tüm yorgunluğumuzu ve stresimizi adeta bir yük gibi taşır. Omuzların ayaklardaki refleks alanı küçük parmağın altında ve ayağın dış kenarına gelen aşağı yukarı 1.5 santimetrelik bir alandır. İki omuz arasının ayaktaki yansıma alanı ise ayak parmaklarının hemen altına gelen, ayağın iç ve dış kenarları arasında kalan bölgedir.

DİRSEK:

Dirsek, kolun üst ve alt bölümlerini birbirine bağlayan parçadır. Dirseğin ayaktaki refleks noktası, ayağın dış kenarının tam ortasındaki kemiğe gelen alanda yer alır.

KALÇA:

Kalça, bacağın leğen kemiğine bağlandığı bölümdür. Kalçanın ayaktaki refleks alanı, ayağın dış kısmında bilek kemiğinin hemen altında yer alır.

DİZ:

Dizler, bacağın alt ve üst bölümlerini birbirine bağlar. Dizlerin ayaktaki refleks noktası, topuğun dış kenarında yer alır.


KADININ
;

Vajina, rahim, yumurtalıklar ve yumurtalıkları rahime bağlayan fallop tüpleri kadın cinsel organlarıdır. Yumurtalıkların ayaktaki refleks noktası erkeklerdeki testis reflekslerinin yer aldığı alandadır. Bu da ayağın dış bilek kemiğinin hemen altına denk gelir. Rahim noktası, erkeklerdeki prostat refleksi ile aynı yerdedir. Bu refleks ayağın iç bilek kemiğinin altındadır. Fallop tüplerinin refleks alanı, testisleri prostata bağlayan tüpler ile birdir, ayağın üst bölümünde, iki bilek kemiği arasında yer alır.

ALT LENF SİSTEMİ:

Alt lenf sistemi (karın, kasıklar, diz arkasındaki bezler) ayak bileğinin öne bakan bölümünde yer alır.

Belkemiği yukarıdan aşağıya beş bölüme ayrılır; Boyun 7 omur, göğüs 12 omur, bel 5 omur, kalça 5 omur ve kuyruk sokumu 4 omurdan oluşur. Omuriliği meydana getiren sinirler ise beyinden çıkıp omurların içinden geçer. Belkemiği yansıma noktası, ayağın iç yanında, başparmağın ilk ekleminden topuğun ortasına uzanır. Ensenin noktası, başparmağın ayağa bağlandığı eklemin hemen üzerindedir. Sırtın yansıma noktası, ense alanının bittiği yerden başlar, ayağın yan bölümünün ortasında biter. Bel noktası, ayak kavisinde sırt yansıma alanının bittiği yerden topuğa kadar olan bölümdür. Topuğun başından ortasına kadar olan bölüm ise kuyruk sokumu alanının refleks yeridir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>