>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler hakkında bilinen 3 cinsel yanlış

Erkekleri ne kadar tanıyoruz. İşte size erkek cinselliğine dair yanlış bilinen önyargılar...
 
   
 
 
     
Tüm fiziksel yakınlaşmalar cinsel birleşmeye gider.

Bu yanlış inanış, 'Erkekler her zaman seks ister sadece ve sadece seks için yakınlaşır' düşüncesinin devamıdır ve sağlıksız bir yaklaşımdır. Her yakınlaşma cinsel birleşmeyle sonuçlanmaz.

Sevişmeyi hep erkek başlatmalıdır

Toplumda genellikle cinsellikle ilgilenen kadının 'kötü kadın' olduğu inanışı vardır. Kadınlar bu damgayı yememek için seksi ilk başlatanın erkek olmasını bekler. Bu tamamen kadına öğretilen toplumsal yargılardan kaynaklanıyor. Yani toplumda kadın ve erkeklere yüklenen rollerin devamı bir düşüncedir bu... Toplumda, kadın daha çok annelik rolünü benimsemeli, erkekler ise seksle ilgilenmeli inancı hakimdir.

Cinsel birleşmenin süresi erkeğin gücünü gösterir

'Bir erkek eşini seviyorsa onunla birlikte olduğunda sertliği kolaylıkla sağlayabilir ve bu istediği kadar uzun süre devam eder'gibi yanlış bir inanış vardır. Aslında 'Erkek eşittir penis'diye düşünülüyor. Ancak erkeğin de etten kemikten bir insan olduğu unutuluyor. Her erkek sertleşme sorunu yaşayabilir. Ama bu eşini sevmediği anlamına gelmez. Bu sorun sürekli devam eden bir durumsa arkasında farklı bir sağlık sorunun yatıp yatmadığı araştırılmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>