>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler kadınlara neden açılamaz?

‘Erkeklerin karşı cinse açılmamasının birçok nedeni var... Çünkü erkek beyni sürekli ‘risk alma’ diyor...
 
   
 
 
     
Kadınlar biraraya geldiklerinde hep aynı şeyi konuşur; ‘Niye benimle konuşmuyor?’, ‘Aslında ne demek istedi?’...

Erkekler kadınlar için hep bir bilmece oldu. Onlar, bulundukları noktada sabit, burnunun dikine giden, zorlamaya gelmeyen yaratıklar. Uzmanlara göre erkeklerin karşısındaki kadına açılamamasının birçok nedeni var. En önemlileri ise birkaç ana başlık altında toplanıyor.

Şöyle ki;

Erkekler ve kadınlar, beyinlerini kullanma biçimleriyle daha baştan farklı. Erkekler beyinlerinin sol bölümünü, kadınlar sağ bölümünü ağırlıklı olarak kullanıyor. Bu nedenle erkekler az risk almayı tercih ediyor, farklılık arıyor, duygularını kontrol ediyor. Kadın ise bütünsel ve yaratıcı. Daha soyut ve duygusal, daha fazla risk alıyor. Dokunsal yollarla öğreniyor. Erkekler bu nedenle doğuştan kendilerini ifade etmekte zorlanıyor.

‘Erkek duygularını anlatmaz’, ‘Erkek ağlamaz’, ‘Niye kadın gibi sırıtıyorsun?’... Bu birkaç örnek de, doğduktan sonra erkeği şekillendiren sözlerden bazıları. Bu mesajlar erkeklere, duygu ve davranışlarını kontrol etmeleri gerektiğini düşündürüyor

ERKEĞE ‘AMAǒ LAZIM

Erkeğin ailesi de açılamamasında büyük bir etken. Bir erkek duygularını ifade edemiyorsa, annesiyle ilişkisinin bunda önemli payı oluyor. Annesinin şefkatli kollarından sağlıklı bir şekilde ayrılan erkekler ise, kadınlarla ilişkilerinde daha başarılı oluyor. Baba modeli de erkek çocuklar için önemli. Duygularını belli etmeyen bir babaya sahip erkek çocuklar da büyüyünce babalarına benziyor.

Kapalı erkeğin amaç olmadan hareket edememe gibi bir özelliği de var. Bir kadın, kadın arkadaşına ‘Yemekte buluşalım mı?’ sorusunu sorduğunda, ‘Saat kaçta?’ cevabını alır. Bir erkek, erkek arkadaşına aynı soruyu sorduğunda ise ‘Bir sorun mu var?’ der. Erkekler, amacı olmayan birşey yapmaz. Bu sevişmesine bile yansır. Cinsel beraberliği duygusal ve biyolojik nedenlerden ötürü değil, erkek olmanın bir parçası seks yapmak olduğu için isterler

ÜSTÜN KADIN İSTEMEZLER

Tabii bunların dışında, erkeğin bir de kendisiyle ilgili sorunları var. Örneğin açılamamasının en büyük sebeplerinden biri, reddedilme korkusu. Yani hayalkırıklığı yaşamaktan korkuyorlar.

‘İşine gelmediği için’ ise bir diğer neden. İşine neden gelmez peki? Bu genelde karşısındaki kadınla ilgili oluyor. Erkekler yetiştiriliş tarzlarıyla ilgili olarak kendilerinden üstün kadınlarla beraber olmayı tercih etmiyor. Kendisinden daha zeki, daha güçlü, daha zengin, daha çekici,...vs. Bunların hepsi bir neden olabiliyor. Şöyle de bir inanç var: Zeki erkekler, zeki kadınları seçer. Eğer biraz gücüne güvenmiyorsa, o zaman daha az zeki kadınları tercih edecektir.

Erkeklerin ‘ilgisizlik’ gibi görünen bu hal ve hareketleri, artık kadınlar tarafından kanıksanmış durumda. Çoğu kadın, birlikte olduğu erkeğin davranışlarından çıkarıyor kendisini sevdiğini.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>