>

AŞK - CİNSELLİK

Eşiniz arkadaşınız mı?

Erkekler, en yakın arkadaşlarının eşleri olduğunu söylüyor. Bunun sebebini ise duygu ve düşüncelerini onlarla paylaşmalarına bağlıyor. Peki, kadınlar bu konuda ne diyor?
 
   
 
 
     
Çocukluk arkadaşınız mı yoksa kocanız mı sizin için iyi bir dosttur? Uzmanların bir kısmı evlilikte arkadaşlığın başladığı yerde cinselliğin bittiğini iddia ediyor, bir kısmı ise bunun tam tersini savunuyor. Size inanılmaz gelebilir ama, yapılan araştırmalara göre erkekler en yakın arkadaşlarının eşleri olduğunu söylüyor. Onlar, en gizli duygu ve düşüncelerini eşleriyle paylaşıyor, başları sıkıştığında yine onlara koşuyor.

Peki, kadınlar bu konuda ne diyor?

Kadınlar aynı fikirde değil

Kadınlar, bu konuda erkeklerle aynı fikirde değil. Çünkü onlar, en yakın kız arkadaşlarıyla yaptıkları uzun telefon konuşmalarını, yeni açılan alışveriş merkezindeki mağazaları konu alan sohbetleri, eşleri ile yapamıyor. Yapmaları da çok mümkün değil zaten. Çünkü, ikili ilişkilerde sınırlar en baştan çizilmiştir ve onları korumak gerekir. Özellikle kadınlar, "Biz gerçekten arkadaşız, o benim en iyi arkadaşım" dediklerinde, aslında tutku ve erotizmi bitmiş ilişkilerinden kaçmakta olduklarının farkına bile varmaz. Artık baştan çıkartma, tartışma, barışma, bakışma ve şefkat bitmiştir. Duygusal gelgitler, yerini bir göl kadar durgun olan arkadaşlığa bırakmıştır. Erkeklerin sözünü ettiği arkadaşlık kavramı ise bundan farklıdır. Bu "hayat arkadaşı" olmakla ilgilidir; iyi temellendirilmiş evliliklerde kadınların spontan olarak erkeklere sunduğu ve onların da içgüdüsel olarak kabul ettiği "samimiyet"tir.

Yalnızca ikinize özel...

Erkeklere göre, bu içtenlik dış dünyaya kapalı olmalıdır. Bu nedenle bir çift arasındaki samimiyet ortamına giren üçüncü bir şahıs, onları asla anlayamaz. Bu ona son derece tuhaf ve mantıksız gelir. İçtenlik bedensel ve sözel mesajlardan oluşmalıdır. Göze görünür ya da şifreli olabilir. Sadece partner için anlamlıdır. Bunlar, tarafların birbirine arzu dolu ve güven verici mesajlar yollamasını sağlar. Sözcükler de bu özel iletişim dilinin bir parçasıdır. O banal ve komik cümleler, çiftin arasında, dış dünyaya karşı sağlam ve sevgi dolu bir bağ oluşturmasını sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>