>

AŞK - CİNSELLİK

Eski sevgili sendromu

Aradan uzun zaman geçti. Artık başka biriyle birliktesiniz. Ama onu unutamıyorsunuz. Acaba bunun sebebi bitmeyen aşkınız mı, yoksa düştüğünüz bazı tuzaklar mı?
 
   
 
 
     
Onunla ayrılmanızın üzerinden epey zaman geçti, hayatınıza başka erkekler girdi. Fakat tüm bunlara rağmen eski aşkınızı unutamıyor, birlikte geçirdiğiniz güzel günleri hatırlıyor, hatta bazen sanki suçluymuş gibi şimdiki sevgilinizi de üzüyorsunuz. Peki yaşadığınız bunalımın kökeninde ne yatıyor? Ve bundan nasıl kurtulabilirsiniz?

Özlüyorsunuz... Ama neyi?

Onunla paylaştığınız güzellikleri özlüyorsunuz. Acaba bu özlemin sebebi artık hayatınızda olmaması mı, yoksa sizin matem tutup yeni güzellikler keşfetmekten kaçmanız mı? Her ilişki yaşandığı dönemde güzeldir. Siz aslında o erkeği değil, o dönemi özlüyorsunuz; tıpkı yaşlı bir adamın gençliğini özlemesi gibi içinizdeki bu özlem kafanızı kanştırıyor, duygularınızı bulandırıyor ve en önemlisi de bitmiş bir ilişkiye kafayı takıp yeni ilişkilere ve belki de bugün sizi çok daha fazla mutlu edebilecek erkeklere yelken açmanızı engelliyor. Yani bu özlem, size oldukça pahalıya mal oluyor.

Nostalji tuzaklarına dikkat!

Bu arada bazı nostalji tuzakları da işinizi iyice zorlaştırıyor. Bir kitap, bir koku, bir yemek, bir konser bileti sizi alıp eski günlere götürüyor. O yüzden bu tip nostalji tuzaklarına dikkat etmelisiniz. En iyisi ayrıldıktan sonra uzun bir süre birlikte gittiğiniz kafe ve restoranlardan, zamanında verdiği hediyelerden uzak durun. Onun yerine yeni yerler, yeni müzikler, yeni tatlar keşfetmeye ve en önemlisi de yeni erkek arkadaşınızın zevklerine ortak olmaya çalışın. Bu sizi sürüklendiğiniz umutsuz aşk rüzgarından kurtaracaktır.

Ortak arkadaş kabusu

Aklınızın eski sevgilinizde kalmasının bir diğer sebebi de ortak arkadaşlarınız... Onlar, her yüzlerine baktığınızda size o dönemi hatırlamakla kalmıyor, eski sevgilinizin hayatında neler olup bittiğini ister istemez öğrenmenize de neden oluyorlar. Birlikte olduğunuz uzun dönemde aynı arkadaş grubunda yer almış ve obnlarla çok güzel günler geçirmiş olabilirsiniz, ama artık başka bir insanla birliktesiniz ve başka arkadaşlar da edinebilirsiniz. Elbette ayrıldıktan sonra ortak dostlarınızı hayatınızdan silmeniz yanlış. Ama en azından onlarla daha seyrek görüşebilir ve görüştüğünüzde de eski erkek aşkınızdan bahsetmemeleri konusunda onları uyarabilirsiniz. Tabii eğer bu çıkmazdan kurtulmak istiyorsanız..

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>