>

GÜZELLİK

Her Yaşta Seksi ve Güzel Görünmek

Zamanın geçip gitmesine karşı konulamasa da, yıpratıcı etkisi en aza indirilebilir…
 
   
 
 
     

Herkes gençliğe özlem duyar. Gençlik yıllarındaki enerjisine, yüzündeki sağlıklı ışıltıya, hiçbir şey yapmadan sahip olduğu doğal çekiciliğe…

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN

Her sabah ve her akşam cildinizi mutlaka temizleyin. Gözeneklerini toksinlerden arındırın. Mutlaka nemlendirin. Kullanacağınız cilt ürünlerini seçerken, bunların yaşınıza ve cilt tipinize uygun olduğundan emin olun, mümkünse bir cilt uzmanından destek alın. Bunları doğru yaptığınızda, hediyesi, kaç yaşında olursanız olun, sağlıkla ışıldayan güzel bir cilt olacak.

YİYECEKLER ÇOK ÖNEMLİ

Tüketeceğiniz gıdaları seçerken, lezzetleri kadar, içerdikleri besin değerlerine de dikkat edin. Beyaz ekmek ve pirinç yerine, daha az lezzetli olsalar da kepekli ürünleri tercih edin. Günde 8 bardak su içmeye çalışın. Su bedeninizi temizler, size sağlık verir. Cildinizin esnek olmasını sağlar. Günlük olarak fazla miktarda sebze ve meyve tüketin. İçerdikleri vitaminler vücudunuza yarar sağlarken, lifli olmaları da sindirim sisteminizi olumlu etkileyecek, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın, ne kadar iyi beslenirseniz, geleceğe o kadar çok yatırım yaparsınız.

SİGARA VE ALKOLE DİKKAT

Sigara ve fazla alkol sağlığınızı kötü etkilediği gibi, cildinize de zarar verir. Cildiniz kırışıp matlaşır, canlılığını yitirir, ağız kenarındaki çizgileriniz belirginleşir. Kısacası cildiniz deforme olur. Sigarayı mümkün olduğunca hayatınızdan uzak tutun, sigara içilen ortamlara girmeyin. Alkol ise fazla tüketildiğinde erken yaşta yaşlı görünmenize neden olur. Mutlaka içki içmek istiyorsanız, günde bir iki kadehi geçmemek şartıyla içeceğiniz kırmızı şarap sağlığınıza da iyi gelecektir.

İYİ BİR UYKU

Uyku saatlerinize özen gösterin. Uykunuzun süresi kadar kalitesi de önemlidir. Günün sonlarında kafein içeren maddeler almaktan kaçının. Bunun yerine vücudunuzu rahatlatan içecekleri tercih edin, akşamları 7’den sonra yemek yememeye çalışın. Zihninizi yormak yerine, güzel bir müzikle ve hafif bir şeyler okuyarak dinlendirmeniz de iyi bir uyku için önemlidir.

SOSYAL HAYATINIZI İHMAL ETMEYİN

Sosyal hayatınız ne kadar renkli ve güzel olursa, kendinizi o kadar iyi hissedersiniz. Kendinize güven duyarsınız. İyi ve vakit geçirmekten hoşlanacağınız dostlar edinin. Eğer uzun zamandır hiçbir şeyle ilgilenmediğinizi düşünüyorsanız, bir kağıt kalem alıp, ilginizi çeken alanları yazın. Ve bunlardan bir ya da birkaçını seçip, üzerinde çalışmaya başlayın.

DÜZENLİ SPOR YAPIN


Özellikle 30 yaşından sonra kadınlar için spor son derece önemli. Onları menopozun kötü etkilerinden biri olan kemik erimesine karşı koruyor, kemikleri ve kasları güçlendirerek, daha dinç ve genç bir vücuda sahip olmalarını sağlıyor. Ayrıca düzenli yapılan spor, ciltteki kan dolaşımını canlandırdığı için, doğal bir ışıltıya da sahip oluyorsunuz. Ve tabii hormonlarınızı da harekete geçiriyor, böylelikle daha mutlu ve zinde hissediyorsunuz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>