>

AŞK - CİNSELLİK

G Noktası Nerededir?

İşte cinsellik konusunda en net cevaplar…
 
   
 
 
     

Ernest Granfenburg da en az Amerika’yı keşfeden Kristof Kolomb kadar önemli bir kaşif. Neden mi? Çünkü 1940 yılında kadınların orgazm olmasını kolaylaştıran G noktasını keşfetti! Granfenburg’e göre kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride, üst duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üreten “skene bezleri” ve kasılma özelliği taşıyan erektil doku orgazmı kolaylaştırıyor.

EN BÜYÜK İLİŞKİ HATALARI NELERDİR?


Cinsellik; giriş, gelişme ve sonuçtan oluşan bir kompozisyon değil. Belirli bir sırayı takip etmenize, ön sevişme olmadan orgazma ulaşamayacağınız gibi rivayetlere inanmanıza gerek yok. Cinsel hayatınızı istediğiniz gibi şekillendirmekte özgürsünüz. Sırf partneriniz istiyor diye cinsel ilişkiye girmek zorunda değilsiniz. Unutmayın; cinsellik karşılıklı yaşanan bir şeydir.

REGL DÖNEMİNDE HAMİLE KALINIR MI?

Sperm, vajina içinde 5 gün boyunca canlı kalabiliyor. Yani evet, regl döneminde hamile kalınabilir.

BAZEN İİLİŞKİ NEDEN ACI VERİR?

Vajinal sıvının yeterli olmadığı durumlarda, herhangi bir kayganlaştırıcı da kullanmıyorsanız, oluşacak tahrişler yüzünden canınız acıyabilir, hatta sonrasında ufak ağrılar oluşabilir. Lakin bu ağrılar her birleşme sonrasında oluşuyorsa, doktora görünmenizde fayda var. Çünkü bu ağrılar vajinal yaraların ya da kistlerin habercisi olabilir.

KLİTORİS İLİŞKİDEN SONRA NEDEN HASSASLAŞIR?

Erkeklerdeki penisin karşılığı, kadınlarda klitoristir. Klitorisin içinde binlerce sinir lifi vardır ve uyarılma anında içi kanla dolarak sertleşir ve şişer. Bu da orgazm sonrasında yaşanan son derece normal ve fizyolojik bir durumdur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>