>

AŞK - CİNSELLİK

Genç Kızların Cinsel Deneyimleri

Açık ve etkili mesajları nasıl verebiliriz? İşte cevabı…
 
   
 
 
     

Yapılan bir araştırmada, anneleriyle yakın ilişki içinde bulunan gelişme çağındaki genç kızların, ilk cinsel deneyimleri için daha uzun süre bekledikleri belirlendi. Karşı cinsle birlikteliklerine anneleri kuvvetle karşı çıkan genç kızların, bu uyarıyı daha çok dinledikleri ortaya çıktı.

Bu nedenle de çocuklarımızın yaşamlarında neler olup bittiğiyle daha çok ilgilenmeliyiz. Yoksa kaçınılmaz şekilde karşı karşıya kalacakları seçimleri konusunda açık ve etkili mesajları nasıl verebiliriz.

Gelişme çağındaki genç kızlarla doğum kontrolü hakkında konuşmanın, gençlerin cinsel davranışlarına olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Gençlerin ebeveynlerinin cinsel değerlerine dikkat edip, ancak sadece konuşmak yeterli olmamaktadır.

Araştırma sonucunda, ilk cinsel deneyimleri konusunda beklemeyi yeğleyen gelişim çağındaki genç kızların annelerinin, kızlarının cinsel birleşmede bulunmalarına kuvvetle karşı çıktığı, kızlarıyla ilişkilerinden memnuniyet duyduğu, kızlarının arkadaşlarının aileleriyle sürekli konuştuğu ve çoğunlukla yüksek öğrenimli olduğu ortaya çıktı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>