>

AŞK - CİNSELLİK

Hindi Etinin Sekse Faydası

Izgarada pişmiş hindi göğsü, zeytinyağlı fasulye...Bizden söylemesi…
 
   
 
 
     

Damar sisteminin dostu ve kolesterol düşürücü besinler cinsel sağlığa da olumlu etki yapıyor.

Izgarada pişmiş hindi göğsü, zeytinyağlı fasulye... Bu, yaz öncesi fazla kilolarından kurtulmak için değil, sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak isteyenlere önerilen bir diyet. Ancak diyette yer alanlar cinsel arzuyu körükleyen afrodizyak besinler değil; içerdikleri mineral ve vitaminlerle cinsel sağlığı koruyan dolayısıyla ilerleyen yaşlarda da aşk hayatını canlı tutan besinlerdir.

Çinko besinlerde kolaylıkla bulunan bir mineral. Örneğin 110 gr. yağsız dana eti günlük çinko ihtiyacının yarısını sağlamak için yeterli. Tek bir istiridyede ise günlük ihtiyacın tümü var. Ancak çinko sadece et ve istridye gibi pahalı besinlerde değil; hindi, fasulye ve hububatlarda da bol miktarda bulunuyor.

ÇOK YEMEK SAKINCALI

İnsanlar değişik yemekler yerine günlük beslenme tarzlarına konsantre olmalı. Damar sistemini koruyucu besinlere ağırlık vermeli. Ama en önemlisi yediklerinin miktarına dikkat etmeli. Acılı yemekler cinsel isteği artırır evet ama, tepeleme dolu acılı bir tabak makarna yedikten sonra, sağlıklı bir cinsel ilişkiyi nasıl düşünebilirsiniz? Çok yenildiğinde sindirim sistemi organizmadaki kan akışının çoğunu kendine alır. Diğer organlar gibi cinsel organlara giden kan miktarı da azalır. Bu hem erkek hem de kadın için geçerlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>