>

AŞK - CİNSELLİK

İlişki bitti, peki ya şimdi!...

Uzun zamandır beraber olduğunuz erkekle yollarınızı ayırdınız. Şimdi sizi zor günler bekliyor.
 
   
 
 
     
Uzmanlar sevdiğiniz insanı unutmak için kendinize biraz zaman ayırmanız gerektiği görüşünde. "Be Honest -- You're Not That Into Him Either: Raise Your Standards and Reach for the Love You Deserve" adlı kitabın yazarı Dr. Ian Kerner ‘Ayrılıktan sonra hayatımızın rutinlerine dönmek için bir süre kendi içimize dönmeliyiz’ diyor. Bu sancılı süreci rahat geçirebilmeniz için size birkaç tüyo vereceğiz, hazır mısınız? Eşyalarından kurtulun Ayrıldığınız günden beri ’eski’ sevgilinizin favori filmini milyon kez izlediniz. ’Why We Love’ adlı kitabın yazarı Dr. Helen Fisher bu konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: ’Onu sürekli düşünmek onunla ilgili romantik duyguların beyinde her daim taze kalmasına neden olur’.

Ona ait eşyaları da en kısa zamanda ona yollayın ya da bu eşyaları gözünüzün görmeyeceği bir yere kaldırın.

’Aşk Kuşları’ndan uzak durun

Bekarlar arasına tekrar dönüş yaptığınıza göre bir süre mutlu çiftlerle görüşmeyin. Evde oturup yalnız takılmamanız gerektiğinin altını çizen Dr. Kerner şunları söylüyor: ’Kendinize odaklanın fakat çok fazla da kendinizle baş başa kalmayın’. Bekar kız arkadaşlarınızla dışarı çıkın ve eğlenmenize bakın. Aşk acınız biraz hafiflemeye başladığı zaman kızlara geçmişte yaşadıkları kötü ilişki deneyimlerini sorun. Belki sizin yaşadıklarınızla onların deneyimleri arasında bazı paralellikler bulabilirsiniz ve acınızı onlarla paylaşabilirsiniz.

Hislerinizi günlüğünüzle paylaşın

Dr.Kerner duygularınızı ve düşüncelerinizi kağıda döktüğünüzde yaşadığınız kötü deneyimden daha rahat kurtulabileceğinizi vurgulayarak şunları söylüyor: ’Eski ilişkinizin, hatta bunun da ötesinde şimdiye kadar yaşadığınız tüm ilişkilerin olumlu ve olumsuz taraflarını belirleyin ve bunları günlüğünüze not edin’.

Hobiler edinin

Özellikle bekar insanlara yönelik kurslara katılın ve sosyal çevrenizi değiştirin. Farklı insanlarla tanışarak ilgi alanlarınızı genişletin. Bu zor dönemde kafanızı farklı aktivitelerle meşgul edin.

Kendinizi yeniden keşfedin

Dr. Kerner sevgilimiz olduğunda kişisel gelişimimizin yavaşladığını söylüyor ve ekliyor: ’Bekarlığa tekrar geri dönmek kendinize yeni birşeyler katmak için harika bir fırsat olabilir. Haftasonu günübirlik bir geziye gidebilir, sörf yapmay öğrenebilir ya da uzun zamandır almayı düşündüğünüz dalma derslerine başlayabilirsiniz’.

Günışığı acınızı azaltır

Dr. Fisher ayrılma acısı yaşayan duygusal açıdan yaralı insanların gün ışığında kendilerini geceye göre daha iyi hissettiklerini belirtiyor.

Haftasonlarını dışarıda geçirin

Pazar sabahları eski sevgilinizle yataktan çıkmazdınız. Fakat artık o günler geride kaldı. Onunla yaptıklarınızı unutmak ve ondan önceki hayatınıza geri dönmek için kendinizi dışarı atıp günün tadını çıkarmaya bakın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>