>

AŞK - CİNSELLİK

İlk randevu özel olmalı

Nihayet epeydir yüreğini gümbür gümbür attıran erkekle buluşacaksınız. Çok heyecanlısınız. "Beni beğenir mi?" diye kara kara düşünüp duruyorsunuz. İşte ilk randevunuzun iyi geçmesini sağlayacak bazı önemli ipuçları...
 
   
 
 
     
Sade ama çekici görünün

Abartılı giyinmeyin. Ne çok aşırıya kaçının ne de en sade kıyafetlerinizi giyinin. Temiz olun, ağır olmayan bir parfüm kullanın, makyajınızı hafif yapın.

Doğal davranın

Yapmacık davranışlar hemen göze batar. Sonuçta da sempati yerine antipati uyandırır.

Gidilecek yere önceden karar verin

İlk buluşmanızda çok sessiz ve romntik bir yer tercih etmemenizde fayda var. Sinemaya gidebilir, bowling oymayabilir, bir cafe'de yemek yiyebilirsiniz. Böylece sohbet konusu bittiğinde yeni konular bulmak için çok çaba harcamanız gerekmez.

Cümleye sürekli ‘ben’ diye başlamayın

Böyle yaparsanız, karşınızdaki kişi sizi bencil olarak görebilir. Kendinizden tabii bahsedin ama birlikte olduğunuz kişi hakkında da hiçbir şeyi merak etmiyormuş gibi de davranmayın. Ona kendisiyle ilgili sorular sormayı da ihmal etmeyin.

Yanınızda biraz fazla para olsun

Dünya hali bu, hiç belli olmaz. Sizi denemek için herkesin kendi hesabını ödemesini teklif edebilir. Veya onun yanındaki para çıkışmaz, yardıma ihtiyaç olabilir Yanınızda bulundurun, gerekmezse harcamazsınız.

Sorunlarınızdan bahsetmeyin

Evinizdeki, okulunuzdaki, mahallenizdeki sorunlardan bahsetmek ilk buluşma için çok yanlış bir zamanlama. Kendinizi 'sorunlu' biri olarak göstermeye ne gerek var?

Cep telefonuna dikkat

Buluştuğunuz kişinin yanında sürekli cep telefonuyla konuşmak ya da mesajlaşmak, o kişiye karşı büyük bir saygısızlıktır. Telefonda mümkün olduğunca az konuşmaya çalışın. Telefonunuzu masanın üzerine koyarak hava atmaya ya da acele işin varmış da karşındaki kişiden kurtulmaya çalışıyormuş gibi bir hava yaratmayın.

’Eski’leri anlatmayın

Böyle yapmak, aklınızın hala eski sevgilinizde olduğu izlenimini uyandırır.

Soruları dikkatli seçin

Karşınızdaki kişiyi test eder gibi sorular sormayın. “Gelecekle ilgili planların neler?”, “Evlenince nasıl bir yerde oturmak istiyorsun?”, “İdealindeki kız/erkek tipi nasıl?” şeklinde sorular, onu zor durumda bırakır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>