>

AŞK - CİNSELLİK

İstemiyorum!...

Cinsel istek kaybının tedavisi var mı? İşte cevabı…
 
   
 
 
     

Cinsel dürtünün az olmasının nedenleri çok farklı ve çok karmaşık olabileceği için, gerekli tedavi süresi ve tedavinin başarı derecesi de çok farklı olabilir. Bu durumda, iyi tanımlanmış ve kolayca çözülebilecek bir sorunu olan kişinin, durumu daha karmaşık olan kişilere göre daha çabuk ve daha iyi sonuç alacağı açıktır.

Kişisel cinsel dürtüleri normal düzeyde olan, ama birbirlerine duydukları cinsel ilgide sorunlar yaşayan çiftlerin ilişki konusunda danışmana başvurmaları bazen daha uygun olabilir. Bunun dışında seks terapistleri kişileri tek başlarına ya da eşleriyle birlikte görüşebilir. Cinsel ruh sağlığı terapisinde farklı yöntemler kullanılabilir, ama esas olarak kişiye ya da çifte cinsel ilgilerinin neden azaldığını açıklığa kavuşturmada yardım etmek amaçlanır. Bu korkutucu nitelikte olmayan, basit bazı egzersizlerle ya da erotik ev ödevleriyle birleştirilebilir ve daha sonra bu uygulamalar karşısındaki duygular irdelenebilir.

Cinsel dürtünün az olmasıyla ilgili bazı psikolojik sorunlar çok karmaşık olabileceğinden, bazen herhangi bir ilerleme görülebilmesi için uzun ve yoğun bir tedavi süreci gerekli olabilir. Bu kişilerin çoğu tedaviden yararlansa da, bir bölümünün tedavisi güç olmaya devam edecektir.

BİLMENİZ GEREKENLER


• Cinsel dürtünün az olması normal olabilir.

• Cinsel dürtü azlığı ilişkiyle ilgili sorunlardan ayırt edilmelidir.

• Psikolojik nedenlerin bir bölümü derin ve karmaşıktır.

• -Sonuçlar nedene ve bu nedenin üstesinden gelinip gelinemediğine bağlıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>