>

AŞK - CİNSELLİK

Kırık kalpler onarılır

Sizin de adını tam olarak koyamadığınız, tarif etmek için "Kalbim ağrıyor" dediğiniz anlar oldu mu?
 
   
 
 
     
Kalbiniz ne için kırılmış olursa olsun, onu onarma önerilerini dikkate alın ve zaman kaybetmeden bir uzmana başvurun!

Uykusuz geceler

Sorunun nedeni: Stresin ilk sonucu, vücudunuzda aşın yükselen adrenalindir. Yüksek adrenalin beyninizin devamlı çalışmasına neden olup, geceleri bir türlü uyuyamamanıza yol açar.

Nasıl baş edilir: Uyku ilaçlarına veya alkole sarılmak çözüm değil. Onların yerine, yatağa girmeden önce ılık bir süt için. Kendinizi rahatlatacak güzel görüntüleri gözünüzde canlandırın. Derin nefes alıp rahatlamaya çalışın. Kendinize "Uyumak zorunda değilim, böyle de dinlenebilirim" deyin. Kısa bir süre sonra uykunun sıcak kollarına teslim olacaksınız.

Kalp ağrısı

Sorunun nedeni: Sevgilinizin aramaması durumunda korteksin (beynin ön kısmı) verdiği tepki, fiziksel ağrıya verdiği tepkiyle aynıdır.

Nasıl baş edilir: Duygusal olarak incitildiyseniz, bunu fiziksel ağrı olarak algılayabilirsiniz (göğüs kafesindeki kaslar gerilip ağrıya neden olur). Yapmanız gereken şey, stresten uzak durmaktır. Sebep sevgilinizse, onun telefon numarasını silin, e-posta adresini de bilgisayarınızdan yok edin. Eklemlerinizde ve kaslarınızda hissettiğiniz ağrıyı hafifletmek için magnezyum alabilirsiniz.

İştah kaybı

Sorunun nedeni: Depresyondayken, iştahı ayarlayan serotonin hormonu normal seviyesinin altına inip, kendinizi aç hissetmemenize yol açar.

Nasıl baş edilir: "Karbonhidratlar serotonin seviyesini yükseltir ve genel olarak sakinleştirir" diyor "The Body Clock Diet" (Vücut Saati Diyeti) adlı kitabın yazarı Lyndel Costain. Yine de fazla kalorisi olmayan kahvaltılık gevrek, kuru meyve gibi atıştırmalıkları tercih etmenizde yarar var.

Aşırı hareket

Sorunun nedeni: Hoşlandığınız biriyle birlikte olduğunuzda 'phenylethylamin' denilen kimyasal salgılanır. Bu kimyasalın azalması aşın hareketlilik, yerinde duramama gibi durumları meydana getirir.

Nasıl baş edilir: Fiziksel egzersizler sırasında endorfin hormonu salgılanır. Bu hormonun etkisiyle, mutluluk kokteyli "phenylethylamin" üretilir. Her sabah dakika koşarsanız, hem enerjinizi iyi yönde harcamış olursunuz, hem de günü rahat geçirirsiniz.

Zayıf bağışıklık sistemi

Sorunun nedeni: İştahtaki azalma, uykusuzluk ve depresyon durumu bağışıklık sisteminizin zayıflamasına neden olur.

Nasıl baş edilir: İyi beslenin, uyku düzenine dikkat edin ve fiziksel egzersizleri mümkün olduğu kadar ihmal etmemeye çalışın. Bir vitamin kürü veya polen arı sütü gibi destekler alabilirsiniz.

Enerji eksikliği

Sorunun nedeni: Enerji eksikliği ve yorgunluk, uykusuz gecelerin ve vitamin eksikliğinin sonucudur.

Nasıl baş edilir: Fiziksel aktivite, uyuşukluk ve enerji eksikliğinin en iyi tedavisidir. İlk hafta için bir antrenörle çalışın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>