>

AŞK - CİNSELLİK

Kıskanç Erkekler!!!

Birbirinden farklı kıskanç erkek profili ve bu rahatsız kişiliklerle baş etmenin yolları...
 
   
 
 
     

Aşkın, önemli işaretlerinden biri kabul edilen kıskançlık, abartıldığı takdirde hayatı her iki tarafa da zehir edebilir.

ORTAM KISKANCI

Kıskançlığın bu zararsız gibi görünen biçiminde, en çok dikkat çeken özellik, bulunduğunuz ortamların kıskanılmasıdır. Bu tip, yanınızda olmadığı anlarda hissettiği gereksiz şüphe yüzünden sürekli gerginlik yaşar. Çalıştığınız işyerinde kaç erkeğin bulunduğu, okul arkadaşlarınız, bir toplantıda yeni biriyle tanışıp tanışmadığınız, kız arkadaşlarınıza onu nasıl anlattığınız, dahası onların yorumları...

Gördüğünüz gibi bu tiplerin bitmek bilmeyen bir merak listesi vardır. Bu konular hakkında sık sık dolaylı ya da direkt sorular sorarlar. Hatta bazen okulunuza ya da işyerinize aniden çıkıp gelirler. Bunların arasında en az ilgilendiği bölüm ise kız arkadaşlarınızla ilişkinizdir.

Peki, ne yapmalı? Eğer ona olan sevginizi kanıtlamak ve güven vermek istiyorsanız, o daha sormadan, bir olay anlatıyormuş gibi yaparak bulunduğunuz ortamla ve kişilerle ilgili küçük ayrıntılar verebilirsiniz. Böylece korkacak bir durum olmadığına ikna olabilir. Kıskançlığın panzehiri, güvendir.

KIYAFET KISKANCI

Dekolte, mini etek, makyaj ve en sevdiğiniz dar elbiseniz... Bunlar, sevgilinizin kalp atışlarını mı hızlandırıyor? Size olan aşkından ve heyecanından değil tabii. Bu süsler ve kıyafetler panik, kontrol etme isteği, öfke ve kıskançlık krizi şeklinde yükselen bir eğri mi yaratıyor? O halde kolay gelsin, çünkü işiniz cidden zor. Önce, kendi kendinize durumu değerlendirin; dekolteyi çok mu abartıyorsunuz, yerine ve duruma göre kuralını çok mu bozuyorsunuz? Buna, kendi kendinize karar verin, etrafın ilgisi hoşunuza mı gidiyor yoksa sokakta yürürken bakışlardan rahatsız olup başka bir şey giymiş olmayı mı diliyorsunuz? Kendi kendinize sorduğunuz tüm bu sorulardan sonra ne istediğinizden eminseniz, geldik en zorlu kısma. Yani onu ikna etme aşamasına.

Bu noktada, sevgilinizi, kendinizi birilerine beğendirme zaafı ile giyinmediğinize ikna etmelisiniz. Onun bakış açısında bunun kaba tabiri "aranan kadın"dır çünkü. Bu, ne yazık ki çoğu erkeğin beyninde yer etmiş bir önyargıdır. Ne derseniz deyin, seçimlerinizi dişiliğinizi, hatta cinselliğinizi ortaya çıkarma isteği olarak algılar.

Her iki taraf da inat edip burnunun dikine giderse ve kendi doğrularına bir de karşısındaki kişi açısından bakmazsa ilişkiyi yürütmek hayli zor olacaktır.

KISKANDIRTMAYAN KISKANÇ


Evet, kıskanmak, ilişkinin canlılığını koruması için yaratılmış ve her iki tarafın da kurallarını kabul ettiği eğlenceli bir oyun olarak görülebilir. Hafif flörtleşmelerin ardından ara sıra gelen minik hesap sormalar hoşa gider. Buraya kadar her şey tamam, yolunda ve dengeli. Ancak sorun, her iki tarafın da kuralları biliyor olmasına rağmen, oyunu sadece bir tarafın oynaması, öbürünün ise tribüne ya da yedekler kulübesine gönderilmesidir. Kısacası "Bana kendi silahlarımla saldırma" der.

Bu durumda yapılacak en iyi şey onunla oynamayı kesip ona "Sana yapılmasını istemediğin şeyi sen de başkalarına yapma" sözünü zevkle hatırlatmak olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>