>

SAÇ BAKIMI

Saç Dökülmesiyle İlgili 3 Efsane!

Saçlarınız dökülüyorsa bu efsaneleri mutlaka okumalısınız!...
 
   
 
 
     

1) MİT: ERKEK TİPİ KELLİK AİLENİN ANNE TARAFINDAN GELİR.

GERÇEK:


Erkek tipi kellik geni, annenin de baba¬nın da gen havuzundan gelebilir; bu yüzden kellik ailenin her iki tarafından da miras alınabilir.

2) MİT: GÜNDE ORTALAMA YÜZ SAÇIN DÖKÜLMESİNDE ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOKTUR, ÇÜNKÜ BU NORMALDİR.

GERÇEK:


Erkek tipi kelliğiniz yoksa bu doğrudur; çünkü dökülen saçların yerine, kısa süre sonra derinin altındaki saç foliküllerinden çıkan yeni saçlar gelecektir. Bununla birlikte, eğer erkek tipi kelliğiniz varsa, günde "normal" yüz tel saçı kay¬betmek bile sorun olabilir. Çünkü saç folikülleri ölmektedir ve yeni ürettikleri saçlar gittikçe daha incelecek ve sonuçta foliküller sadece şeftali tüyü¬ne benzer saçlar yapabilir hale geleceklerdir. En son olarak, foliküller tamamen ölecek ve hiç saç üretemeyeceklerdir.

3) MİT: SAÇ FOLİKÜLLERİNİN SAYISI, İLAÇLAR, DOĞAL YA DA KİMYASAL TEDAVİLER, MASAJ, DİYET YA DA BAŞKA YOLLARLA ARTTIRILABİLİR.

GERÇEK:


Hayır. Saç foliküllerinizin sayısı ve çapı tamamen kontrolünüz dışındadır ve kalıtsaldır. Ya¬pacağınız hiçbir şey saç foliküllerinizin sayısını değiştirmez. Fakat bu kitapta anlatılan önleme ve tedavi yöntemleriyle folikülleri öldüren DHT'nin etkilerine karşı mücadele edebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>