>

AŞK - CİNSELLİK

Kötü Giden İlişkiyi Bitirmeyi Öğrenin

Kötü ilişkiler gelip sizi bulmaz, siz kötü ilişkileri bulursunuz…
 
   
 
 
     

Durup bir düşünün, kimse sizi istemediğiniz bir adamla çıkmaya zorlamıyor. Siz onunla çıkıyorsunuz çünkü kötü yönlerini, hatalarını, yanlışlarını henüz bilmiyorsunuz. Anladığınızda da artık çok geç oluyor. Ona zamanınızı verdiniz bir kere, o zaman sonuna kadar gitmelisiniz. Hayır, böyle bir şey yok. Unutmayın ki; siz sona erdirmediğiniz sürece devam edecek.

KÖTÜ GİDEN İLİŞKİYİ BİTİRMEYİ ÖĞRENİN

Bütün kadınların içine düştükleri bir tuzaktır bu kötü ilişkiler. Onlara zamanımızı, sevgimizi veririz fakat karşılığında sadece üzüntü ve endişe alırız. Oysaki bir kadının ilişkiden beklediği bu değildir. O halde artık bu ilişkinin bitme zamanı gelmiştir. Ne kadar emek harcadığınız önemli değil, ortada sevgi ve mutluluk yoksa bunu başka bir erkekte aramanın zamanı gelmiştir. Erkekler otobüs gibidir; bir otobüsü kaçırdığınızda, bir sonrakine binmeyi öğrenin. Otobüsü kaçırdım diye üzülmeyin. Çünkü mutlaka başkaları da olacaktır.

DAHA AZ TOLERANS GÖSTERİN VE DAHA FAZLASINI BEKLEYİN

İlişkilerde fedakârlık yapan taraf genellikle kadınlardır. Sevgilisinin istediği yerde yemeğe gider, evde onun sevdiği yemeği yapar, akşam onun istediği programı izler ve ya onun istediği filme gidilir. Siz bu kadar fedakâr olmaya meraklıyken, sevgilinizi istediğiniz hiçbir şeyi yapmadığı için suçlayamazsınız. Bu yüzden fazla fedakârlıktan kaçının. Unutmayın ki ilişkiler tek taraflı toleransla yürümez. Sevgilinizin de en az sizin kadar fedakâr olması gerekiyor. Mutlu olmak istiyorsanız ona karşı olan beklentilerinizi yükseltin. Zamanla o da buna alışacaktır.

HOŞUNUZA GİTMEYEN ŞEYLERİ SÖYLEYİN

Ortaya bir fikir atıldığında, ya da bir plan yapılırken, yapmak istemediğiniz şeyleri söyleyin. Sırf erkek arkadaşınız istiyor diye yapmak istemediğiniz şeylere tamam demeyin. “Sen nasıl istersen” cümlesini kendinize yasaklayın. Biraz da kendinizi ön plana koyun. Eğer sizi dinlemek ve önemsemek istemiyorsa yapmanız gereken şeyi biliyorsunuz. Evet, doğru tahmin, sıradaki otobüsü bekleyin.

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

Birçok kadın erkek arkadaşının bazen tek başına bir şeyler yapmak istemesini ve ya arkadaşlarıyla vakit geçirmek istemesini olumsuz karşılar. Ama aksine aslında aynısını siz de yapmalısınız. Dünya sadece ikinizin olduğu bir yer değil. Aileniz ve arkadaşlarınız da bunun içinde. Kendinize vakit ayırın ve bunu bir diğeriniz yaptığında ona anlayış gösterin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>