>

AŞK - CİNSELLİK

Ofiste Aşk İnsanı İşinden Edebilir

Neredeyse bütün gün işyerinde geçtiğinden, duygusal ilişkilerimizi de aynı ortamdan biriyle yaşayabiliyoruz.
 
   
 
 
     

Yenibiris.com’un 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla e-posta yoluyla yaptığı bir dizi ankette her 3 kişiden biri, işyerinden biriyle duygusal ilişki yaşadığını belirtti.

Hiç işyerinden biriyle duygusal ilişki yaşadığınız oldu mu?
Evet % 33
Şimdilik hayır ama yakında olabilir % 24
Hayır % 43
Katılımcı sayısı: 4812


Bu konuda en bilinen örneklerden biri 1989’da çalıştıkları hukuk firmasında aşkları başlayan ABD Başkanı Barack Obama ve o zamanlar yöneticisi olan eşi Michelle. Ancak bu çiftin tersine, anketler, işyeri aşklarının sonunun kötü bittiğini gösteriyor. Aşkların önemli bir kısmı, taraflardan birinin işten ayrılmasıyla sonuçlanıyor.

İşyerinden biriyle sevgili olmanın en zor tarafı sizce hangisi?
Küsmek-tartışmak % 23
İşten ayrılmak zorunda kalmak % 34
Rahat görüşememek % 21
Bitince hala birlikte çalışmak zorunda olmak % 22
Katılımcı sayısı: 4812


İşyerinde birbiriyle duygusal ilişki içindeki çalışanların yaşadıkları, ister istemez başkalarını da etkiliyor. Özellikle çiftin arasının bozuk olduğunda bazen iş kavga boyutuna varabiliyor.

Türkiye’de şirket yönetimlerinib büyük bir kısmı ise bu tip ilişkilere karışmıyor. Ankette “Çalıştığınız yerde çalışanların birbiriyle sevgili olmasına ya da evlenmesine nasıl bakılıyor?” sorusuna verilen cevaplar “Karışılmıyor” (yüzde 74), “Onaylanmıyor” (yüzde 14) ve “Onaylanmıyor-Evlilikler özel izne bağlı” (yüzde 12) olarak sıralanıyor.

İşyerinden Aşk Hikâyeleri

Anketlerin doldurmalı bölümünde yönelttiğimiz, “Aklınıza gelen bir işyeri aşkı hikâyesi var mı?” sorusuna gelen cevaplardan bazıları ise şöyle:

“Çay-temizlik işlerinde çalışan hanım, bizim muhasebe müdürüne platonik aşıktı. Kadıncağız adama özel ihtimam gösteriyordu, kahveler, tostlar vs. Sonunda kadını işten çıkardılar.”

“Sevgili olan çalışanların arasındaki çekim devamlı hissediliyor. Birbirlerine kur yapıyorlar ve rahatsız oluyorum.”
“Uzman olarak çalışan kadın arkadaşımıza müdürü aşık oldu. Çıkmaya başladılar. Dedikodular artmasın diye müdürüyle evlendi, çocukları oldu, ama yürümedi. Sonuç: Müdür direktör oldu. Arkadaşımız istifa etmek zorunda kaldı.”

“Ofisimiz kalabalık. Çok dedikodu çıkıyor. Bazı birlikte olduğunu düşündüğümüz kişiler aslında başkasıyla olabiliyor. E bizim de kafamız karışıyor.”

“Bizim şirkette aşk yasak. Ama gizlice görüştüklerinizden şüphelendiklerimiz var.”

“Sanırım bizim firmadan sevgili bulamayan bir ben kaldım.”

“Ben eşimle tanıştım evlendim. 6 yıldır bir gün bile ayrılmadık. Ne kadar iyiyse o kadar iyiyim.”

“IT Müdürü, güvenlik görevlisi ile birlikte ama kimseye belli etmemeye çalışıyorlar. Biz anlıyoruz tabi.”

“Kavga ettiklerinde moralleri bozuluyor, birbirleriyle iş yaparken en ufak şeyleri bile gözlerine batıyor. Bu yüzden işyerinde aşk yaşanmamalı. Özellikle aynı ekiptekiler. Ben şahsen birbirine kalem bile fırlatanı gördüm.”

“Şirketimizde ast-üst ilişkisi olan bir çift evlendi ancak boşanma sürecinde üst olan çalışana mobing yaptı ve zorla ayrılmasına neden oldu.”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>