>

AŞK - CİNSELLİK

Olgun Erkek-Genç Kadın İlişkisi!

Genç kadın, olgun erkekteki tecrübeye ve karizmaya hayran. Erkek ise, genç kadının enerjisi ile adeta ikinci baharını yaşıyor... Peki ya sonra?
 
   
 
 
     

Olgun erkek ve genç kadın beraberliği kalıcı olabilir mi? Erkeklerin bu tercihi şimdilerde büyüteç altında.

Hayatının sonbaharına yaklaşan bir erkek ve ilkbaharını süren bir kadın... Arkadaş çevreleri, zevkleri, yaşamdan beklentileri, hayata bakış açıları çok farklı. Erkek, kadının neredeyse babası yaşında. Ama çiftler birbirlerine deli gibi aşık olduklarını söylüyorlar. Acaba bu mümkün mü? Neden olmasın? Yalnızca günümüzde değil geçmişte de, kırsal kesimlerde yaşı ilerlemiş erkeklerin genç kadınları tercih ettikleri bilinen bir gerçek.

Bu tercihin sebebi ise çok basit: ikinci baharı yakalamak. Bir erkek için yaşlanmanın ve buna bağlı fiziksel ve ruhsal problemlerin yarattığı çöküntüden kurtulmanın en iyi yolu genç, hayat dolu bir kadınla beraber olmak gibi görünüyor. Böyle bir birliktelikte erkek, gençliğin o baş döndüren ateşini, tazeligin büyülü kokusunu, hızlı ve dolu dolu yaşamanın tadını buluyor. Köylerde zorla evlendirilenler bir yana günümüzün modern kadınları da kendilerinden büyük erkeklerle beraber olmaktan hoşlanıyorlar. Çünkü yaşıtlarında bulamadıkları olgunluk ve tecrübeyi, görmüş geçirmişliği bu erkeklerde buluyorlar.

Onların her konudaki tecrübelerinden yararlanmak son derece önemli ve cazip. Özellikle ilerlemiş yaşına rağmen formunu ve yakışıklılığını koruyan, atletik yapılı, hafif kır saçlı erkekler genç kadınların favorileri... Seks ise olgun erkeklerin tercih edilmesi için en önemli sebeplerden biri. Genç bir adamın veremediği zevk, yaşatamadığı duygular ve tatmin, orta yaşlı bir erkek tarafından, kadınları daha iyi tanıdığı ve bir kadını nasıl mutlu edeceğini daha iyi bildiği için kolaylıkla verilebiliyor.

Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var!

Olayın diger yüzünde ise ne genç kadınlar, ne de orta yaşlı erkekler tarafından ilişkinin başında bunu göz önünde bulundurmuyor. Orta yaşlı erkekler yaşlanmaya başladıklarında kadınların genç kalması aralarında büyük uyumsuzluklar ve sorunlar çıkarabiliyor.

Sonuç ise her iki taraf için de aynı: müthiş bir hayal kırıklığı ve mutsuzluk. Erkek, sevdiği kadının hiçbir bakımdan ihtiyaçlarını karşılayamamanın ezikliğini taşıyor, kadın ise erkeği sevse bile onun kendisine ayak uyduramamasının ve kendi hayatını da olumsuz etkilemesinin sıkıntısını...

Kadınlar barlara gidip sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek isterken erkekler evde oturmayı tercih ediyorlar. Kadınlar sevişmek isterken erkekler istemiyor çünkü fiziksel güçleri artik hiçbir "hızlı" aktiviteye yetmiyor. Onlar artık olgun ve çekici bir erkek değil; genç, mutsuz bir eşi ya da sevgilisi olan yaşlı ve yorgun bir erkek. Kısaca genç kadınlarla onları birer gençlik iksiri olarak gören erkekler arasında güzel başlayan ilişkilerin çok büyük bir kısmı uzun vadede bozuluyor.

Ancak şurası da bir gerçek: Her konu da olduğu gibi bu konuda da istisnalar var. Onların aralarındaki aşk ve yaş farkını, bundan kaynaklanan sorunları bile bastırabilecek kadar güçlü hisler bulunuyor

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>