>

AŞK - CİNSELLİK

Orgazmın Yolu Bir Değilmiş!

Araştırmacılar kadınların tahrik olurken beyinlerinin hangi bölümlerinin aktif hale geldiği inceledi veee...
 
   
 
 
     

Araştırmacılar kadınların tahrik olurken beyinlerinin hangi bölümlerinin aktif hale geldiği inceledi ve hazza giden en az iki yol olduğunu keşfettiler.

Bunlardan biri bir kadın yalnız olduğunda ve hayal gücünden yardım aldığında aktif hale geliyor. Diğeri ise bir partner tarafından fiziksel olarak uyarıldığında devreye giriyor.

Araştırmalarda orgazma ulaşan kadınların MRI sonuçları incelendi ve orgazma ulaşmada hayal gücünün ve fiziksel etkinin rolü araştırıldı.

Bu sırada beynin 30′dan fazla bölümünde aktivite artışı görüldü. Bu bölümler arasında karar alma güdüleri kontrol etme ve hayal gücü gibi fonksiyonları da kontrol eden prefrontal korteks de bulunuyordu.

Buna karşılık bir partner tarafından tahrik edilen kadınların beyinlerinin gözlemlendiği benzer deneyler gerçekleştirdiler ve aynı beyin bölgesinin orgazm sırasında kapandığını ortaya çıkardılar.

Bu bir partnerle orgazmın kadının izin verdiği ve farklı bilinç hali duruman ulaştığında gerçekleşiyor. Uzmanlara göre bunu yapamama durumu kadının orgazma ulaşmasını engelliyor olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>