>

AŞK - CİNSELLİK

Partnerinize Ne İstediğinizi Anlatın!...

Partneriniz mutlu ama siz değilseniz, işlemeyen bir şey var ve bu ondan önce sizin probleminiz.
 
   
 
 
     

Zaten belki farkında bile değil. Çünkü, orgazm taklidi yapıyorsunuz. Ya da belki erkek olduğundan, kadın orgazmını da kendi orgazmı ile aynı sanıyor.

Bir an düşünün, sevişiyorsunuz ve partneriniz zevkin doruğunda. Siz ise buz gibisiniz. Neden?

Partneriniz mutlu ama siz değilseniz, işlemeyen bir şey var ve bu ondan önce sizin probleminiz. Zaten belki farkında bile değil. Çünkü, orgazm taklidi yapıyorsunuz.

Ya da belki erkek olduğundan, kadın orgazmını da kendi orgazmı ile aynı sanıyor. Belki daha önceki ilişkisinde, birlikte olduğu kadını zevkten uçuruyordu (o kadında orgazm taklidi yapıyor olmasın demeyin konu bu değil) ama size aynı şey olmuyor. Ama o bilmiyor ki, kadınların erojen bölgeleri her kadında aynı değildir. Daha önceki yazımızda yazdığımız gibi orgazmları bile aynı değildir.

O HALDE NE YAPACAKSINIZ?

Burada başarmanız gereken 3 adım var. Öncelikle farklılıkların gayet normal olduğunu kabul etmelisiniz. İkinci olarak partnerinizi (eğer bilmiyor ise) kadın anatomisi ve orgazm konusunda eğitmelisiniz. Ve üçüncüsü de nelerden hoşlandığınızı anlatmalı ve hatta göstermelisiniz.

Eğer cesursanız, doğrudan yaklaşım gösterin. Sevişirken ya da öncesinde partnerinize, 'beni neyin tahrik ettiğini ve orgazma ulaştırdığını göster- mek istiyorum' deyin. Sonra da utangaçlığı bir kenara bırakın ve gösteriye başlayın...

Seks terapistlerinin en çok önerdikleri yollardan birisi 'partnerininizin eline, sizi orgazma yaklaştırıncaya kadar yol göstermenizdir. Ondan sonrasında bırakın, o başarmış olsun'

Ne istediğinizi gösterirken ya da sevişme sırasında, bir yandan da konuşmayı, yani ne istediğinizi anlatmayı unutmayın. Erkekler sizin nelerden hoşlandığınızı kendiliklerinden anlayamayabilirler. Onu eleştiriyor ya da çok şey istiyor görünmemek için susmanız doğru değil. Sevişirken, 'böyle değil, daha önce yaptığın gibi' diyebilirsiniz.

Eğer seksüel ihtiyaç ve isteklerinizi gösteremeyecek kadar sıkılgansanız. Gösteri yapmayı felaket olarak değerlendiren bir yapınız varsa. O zaman daha ılımlı bir yaklaşım önerelim. Siz ona sorun. Nelerden hoşlanıyor ya da nasıl orgazm oluyor. Bu konuşmadan sonra siz de kendinizinkini ifade edebilirsiniz. Konuşmazsanız, seks hayatınızın daha iyi olmasını da beklemeyemezsiniz.

Son söz: Ne istediğinizi anlatırken son derece açık ve net olun. Eğer anlatamazsanız, partneriniz zaten başarılı olamayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>