>

AŞK - CİNSELLİK

Seks diliniz aynı mı?

Partnerinizle seks konusunda farklı isteklere ve düşüncelere mi sahipsiniz? Peki aynı noktada nasıl buluşabilirsiniz?
 
   
 
 
     
Örneğin siz haftada 1 ya da 2 defa seks yapmak istiyorsunuz ancak partneriniz 2 haftada bir kez ya da daha uzun süre aralıklarla sizinle olmak istiyor. Yani genel olarak bunun gibi farklı seks istekleriniz var ve bu sizin ya da partnerinizin sekse karşı ilginizi kaybetmenize neden olabiliyor. Burada probleminiz farklı seks istekleri değil zamanla normal anlamda seks yapamamaya kadar gidebilir. Bunun nedeni, eşinizin yeni doğum yapması, birlikte çalışıyorlarsa iş sorunları, yakın birini kaybetme, iş değiştirme gibi farklı stres kaynakları olabilir.

SEKS YAPMANIN STANDARDI VAR MI?

Eğer sizin ilişkinizde de buna benzer sorunlarınız varsa, belki burada yazılanlar size yardımcı olabilir. Çiftlerden sıklıkla duyulan en sık duyulan şikayet sık seks yapma konusunda. İnsan olarak farklılıklarımızı düşündüğünüzde seks tercihlerimizin farklı olması gayet mantıklı gelmeli. Bazı araştırmalarda seks kriterleri ve sayıları verilir. İlişkinizi bunlara göre değerlendiremeyin. Günde sadece 1 kez seks yapmak, hafta da bir seks yapmak, gün aşırı seks yapmak ibi kriterlerin siz memnun oldukça bir önemi yok.

NE KADAR SEKS YAPMAK NORMAL?

Her gün seks yapan ile ayda bir seks yapan çift arasında hiçbir fark yok. İkisi de kendilerine göre otomatikleşmiştir. Önemli olan seksten sonra kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizdir. Bazen kişiler gerçekten ihtiyaç duydukları ve sarılmak istedikleri için seks yapmak misterler. Herkesin öpülmeye ve sarılmaya ihtiyacı var. Seskten sonra kendini rahatlamış ve mutlu hisseden birisi daha sık seks yapmak ister.

PARTNERDEN BİRİ İSTEYİP DİĞERİ İSTEMİYORSA..

Eğer partnerlerden biri aşk yapmak diğeri istemezse, diğerinin ne hissettiği ve partnerin neden reddettiğini anlamalısınız. Eğer kadın ya da erkek reddedilmiş hissediyorsa, incinip birbirleri hakkında olumsuz düşüncelere kapılabilirler. Bu sırada "Seni çok seviyorum ancak seks için doğru zaman olduğunu düşünmüyorum" derse bu reddetmenin üzücü olmasını engelleyebilir. Partnerinizden size masaj yapmasını ya da size sarılmasını isteyebilirsiniz. Fiziksel temas aranızdaki bağı her zaman güçlendirebilir. Ve "Aşkım seks için ... zamanı olur mu?" diye sorabilirsiniz. Çoğu çift biebirlerini anlamaya çalışarak doğru zamanı bulur.

SEKSİN ZAMANI OLUR MU?

Yeni çiftler gün vererek seks yapmaktan zevk alıyorlar. Siz haftada 4 kere seks yapmak istiyorsunuz, partneriniz bir kere yapmak istiyorsa, Çarşamba ve Cumartesi seks yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu tür özel seçimler rahatlamanızı ve ikiniz üzerindeki baskıyı azaltmanızı sağlayabilir.

PARTNERİNİZ MUTLU MU?

Bazen kendi tatmininizi düşünüp partnerinizin memnuniyetini gözardı ediyor olabilirsiniz. Seks yapma arzunuz çoksa kısa bir birliktelik sizi tatmin etmeyebilir. Daha çok zaman ve dikkatinizi verebileceğiniz bir zaman seçmeniz yararlı olacaktır. Bu tür hassasiyetleri göz önünde bulundurduğunuz halde sorununuz devam ediyorsa, birbirinizi yıpratmadan konunun uzmanına danışmanızı öneririz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>