>

AŞK - CİNSELLİK

Seks Hakkındaki Bilmediğiniz Gerçekler!

Erkekler kadar olmasa da kadınlar da ateşli rüya görür!
 
   
 
 
     

UYKUNUZ LİBİDONUZU ETKİLİYOR!

Uyku sırasında vücudun, hormon stoğu yapmak için bir çeşit ikmal mekanizması vardır ve bu yüzden uykusuzluk çeken kişilerde, cinsel dürtü hormonu olarak da bilinen testosteron seviyesi düşük olabilir.
Buna rağmen bazı kadınlar, uykusuz kalmaları sonucunda sinirli oldukları zaman, seksüel olarak aşırı derecede uyarılmış oluyorlar. Bunun sebebi o sırada beynin daha ilkel bir konuma geçmesi olabilir.

ERKEKLER KADAR OLMASA DA KADINLAR DA ATEŞLİ RÜYA GÖRÜR!


Çoğunlukla erkekler kadar sık orgazm yaşama ihtiyacı olmasa da kadınların yüzde kırkı genelde gördükleri ateşli bir rüya esnasında heyecanlanıyor.Uzmanlar erotik bir fantezi esnasında, kalp atışının ve genital bölgedeki kan basıncının bir cinsel ilişki sırasında olduğu kadar hızlandığını söylüyorlar.Bu durum aynı gece içinde birkaç kez gerçekleşebiliyor ve ileride kadının orgazm yaşaması daha kolaylaşıyor.

ERKEKLERİN SEKS SONRASI UYUYAKALMALARININ BİR SEBEBİ VAR!

Erkek arkadaşınızın seviştikten hemen sonra uyuyakalmasına kızmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü orgazm yaşamak bir erkeği yalnızca fiziksel olarak yormuyor, aynı zamanda vücudunda mutluluk ve uyku hissi veren bir hormon olan prolaktin birikmesine yol açıyor.
Öte yandan kadınlarda ise prolaktin kadar salgılanan oksitosin hormonu da yakınlaşma ihtiyacını artırır. Bu da kadınların sevişmenin ardından partnerlerinin yanında uyuklamaktansa, ona sokulma ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>