>

AŞK - CİNSELLİK

Takıntım Var!…

Cinsel takıntılar, cinsel yaşamı nasıl etkiler?
 
   
 
 
     

Kadınların en çok temizlik takıntısı olduğunu belirten uzmanlar, erkeklerde cinsellik takıntılarının daha sık görüldüğünü söylüyor.

Cinsel takıntılar, dayanılması zor, büyük utanç ve acı veren takıntılar arasındadır. Kişilerin aklına hiç istemedikleri zamanda hiç istemedikleri kişilerle ilgili cinsel düşünceler, erotik görüntüler gelmesidir. Her takıntıda olduğu gibi tekrarlayıcıdırlar ve zihinden kovmaya çalışmakla gitmezler.

CİNSEL TAKINTILAR, BİR BAKIMA SEKS BAĞIMLILIĞI MIDIR?

Seks bağımlılığıyla hiçbir alâkası yoktur. Tam tersine, cinsel takıntısı olan insanlar son derece mazbut, ahlaki değerlere haddinden fazla önem veren, hatta ahlaki konularda oldukça katı olan kişilerdir. Korktukları şeyleri asla yapmazlar. Takıntı, düşüncenin bir hastalığıdır. Asla istenmeyen eylemle sonuçlanmaz. Takıntılı insanlar kendilerine büyük haksızlık eder, sapık olduklarının anlaşılacağı endişesiyle izole bir hayat yaşamaya başlarlar.

CİNSEL TAKINTILAR, CİNSEL YAŞAMI NASIL ETKİLER?

Cinsel takıntılar, cinsel bir problem değildir. Cinsel fonksiyonun değil, düşüncenin bir hastalığıdır. Cinsel takıntısı olanların cinsel hayatı normaldir. Tek problemleri, dönem dönem depresyonun doğal sonucu olan cinsel isteksizliktir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>