>

AŞK - CİNSELLİK

Yanlış Bilinen Gerçekler

Erkekler kadar kadınlar da erkek cinselliğine dair önyargılara ve boş inançlara sahip. İşte onlardan bazıları...
 
   
 
 
     

TÜM FİZİKSEL YAKINLAŞMALAR CİNSEL BİRLEŞMEYE GİDER...

Bu yanlış inanış, “erkekler her zaman seks ister, kadına sadece ve sadece seks için yakınlaşır” düşüncesinin devamıdır ve sağlıksız bir yaklaşımdır. Oysa her yakınlaşma cinsel birleşme ile sonuçlanmak zorunda değildir.

SEVİŞMEYİ SADECE ERKEK BAŞLATIR VE ERKEK YÖNLENDİRİR!

Cinsellikle ilgilenen kadının kötü kadın olduğu düşünülür. Kadın bu damgayı yememek için partneriyle yatağa girdiğinde seksi başlatanın erkek olmasını bekler. Bu tamamen toplumda kadına ve erkeğe yüklenen rollerin devamı olan bir düşüncedir. Ancak seks ne erkeğin ne de kadının tekelindedir. İki kişinin de aktif olması gerekir.

GERÇEK ERKEK, CİNSEL BİRLEŞME SIRASINDA PARTNERİ TATMİN OLUNCAYA KADAR BOŞALMADAN DURABİLEN ERKEKTİR!

Bu mit, “Bir erkek partnerini seviyorsa onunla birlikte olduğunda sertliği kolaylıkla sağlayabilir ve istediği kadar uzun süre devam eder” gibi yanlış bir inanıştan kaynaklanıyor. Oysa her erkek sertleşme sorunu yaşayabilir ve bu eşini sevmediği anlamına gelmez. Bu sürekli bir durumsa, arkasında farklı bir sağlık sorununun yatıp yatmadığı araştırılmalıdır.

SEVİŞME DOĞAL VE KENDİLİĞİNDEN OLMALIDIR. SEVİŞME SIRASINDA KONUŞMAK BUNU BOZAR

Kadın bu konuda hiç konuşmak istemez ve erkeğin de kendisinin ne istediğini hiç konuşmadan bilmesini ister. Hatta bazı eşler “Kaç yıllık eşim, tabii ki benim ne istediğimi bilmeli” inancına sahip. Oysa kimse kimsenin aklından geçenleri okuyamaz. Sevişme aynı zamanda tek kişinin sorumluluğunda olan bir şey değil, bir süreç ve bir alışveriştir.

GERÇEK ERKEK, SERTLEŞME SAĞLAMAK İÇİN UYARILMAYA İHTİYAÇ DUYMAZ

Erkeğin her an sekse hazır olduğu inancı vardır. Erkekler mekanik bir yaratık olarak algılanır. Yalnızca kadınlar değil kendini böyle addeden erkekler de var. Bu çok yanlış bir inanış.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>