>

AŞK - CİNSELLİK

Yatak Kankası

Arkadaştan da öte bir şey bu; yatıyoruz ama sevgili değiliz…
 
   
 
 
     

İşin etik yanına bulaşmadan, son zamanlarda adı bilinsin bilinmesin sıkça görülen bir ilişki modelini ele alıyoruz.

Bu iki kişi birbiriyle çok iyi arkadaş olup, pek çok şeyi birlikte yapabilir. Aynı zamanda cinselliği de paylaşırlar. Ancak birbirlerine karşı bağlılık, sadakat ya da sorumluluk duymazlar.

Kimse kimseyi her gün aramak zorunda değildir, birbirleri dışında başka kişilerle de görüşebilirler. Tek eşli bir ilişki yaşamak istemeyen ve çok ortak yönü bulunan kişiler arasında yaşanan bu tür ilişkilere artık oldukça sık rastlanıyor.

İki kişi de ne istediğini biliyor ve karşısındakine bunu dürüstçe söylüyorsa bir sorun yoktur. Bu gibi bir ilişki birkaç ay sürebileceği gibi, uzun dönemli gerçek bir ilişkiye de dönüşebilir.

Peki, ama bu gibi bir ilişki herkese uygun mudur? İşte bu soruyu yanıtlamak epey zor. Her iki tarafın da sorumluluk ve bağlılık olmadan bir ilişki istemesi ilk şarttır. Ancak tarafların sadece tek gecelik ilişki yaşamak istemesi gerekir.

İKİMİZ DE BEKÂRIZ

Bu ilişkinin diğer bir türü de, o dönemde sevgilileri bulunmayan ancak birlikte vakit geçirmekten hoşlanan, aralarında cinsel bir çekim olmamasına rağmen her şeyi birlikte yaptıkları için seksi de denemeye karar veren arkadaşlar arasında yaşanabilir. Durum bu ise, aradaki heyecan gittikten sonra, iki taraf da aynı düşüncedeyse arkadaşlıklarına devam edebilirler.

SEVGİLİ MİYİZ, DEĞİL MİYİZ?

Bu durumda yapılması gereken karşı tarafla açık açık konuşmaktır. Bunun tam aksi bir biçimde, bazen de taraflardan biri diğer kişilerle de cinsellik yaşamak ister. Bu durumda da dürüst bir iletişim her zaman işe yarayacaktır.

Eğer seviştikten sonra karşısındakinden sevgi sözcükleri söylemesini ve sarılmasını bekleyen biriyseniz bu gibi bir ilişki beklentilerinizi tatmin etmeyebilir. Uzun süreli ilişkilerde seksten sonra yakınlaşma olmazsa olmazdır ama yeni tanıştığınız biri size bunu veremeyebilir, vermek istemeye de bilir.

Ayrıca eğer biri seni arayacağım dedikten sonra sadece o telefonu bekleyen, hayatını telefon başında geçiren biri haline geliyorsanız da tek gecelik, sonu belli olmayan bir şeyin içine kendinizi atmanız anlamsızdır…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>