>

AŞK - CİNSELLİK

Yavaşça Soy, Kalori Yak!

Partnerini soyan bir kişi, soyarken tek elini kullanırsa bakın ne oluyor?
 
   
 
 
     

Seks... Şefkati, tutkuyu, uyumu, düşü, yaşamı, paylaşımı, sağlığı içinde barındıran, hem fiziksel hem de ruhsal ihtiyaç; hayatımızın bir parçası.

Yemek yemek, su içmek kadar doğal ve bir o kadar da kuvvetli bir istek. Doğanın oluşumuyla birlikte ortaya çık; bu içgüdüye, din, kültür, ırk farkı ve bunlara bağlı olarak büyüyen tabulara rağmen çoğu kez engel konulamamıştır. İnsan doğasına aykırı bir şekilde bastırılmaya çalışıldığında ise psikolojik ya da fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkmıştır.

Seks, sadece bir zevk kaynağı değildir. Mutlu bir cinsel ilişki yaşamımıza renk getirmekle kalmaz, yaşanan ilişkileri düzenler, sayesinde salgılanan östrojen ve endorfin hormonuyla hayatımıza mutluluk verir. Ancak hepsinden önemlisi iyi yaşanan cinsel ilişki sağlıklı yaşamı da beraberinde getirir. Kimi zaman ağır sporlar kadar enerji harcatır. Düzenli bir cinsel hayatla yakılan kalori miktarı artar. Cinsel aktivite sırasında vücuttaki bütün kaslar çalışır ve beynimizde yüksek miktarlarda glikoz tüketilir.

SEKS BİR SPORDUR

• 18 dakika aralıksız yapılan seks büyük bir dilim çikolatalı pastayı yakar.

• Bir pizzanın yarı kalorisini yakmak için 26 dakika aralıksız seks yapmak gerekir.

• Bir cheeseburgerden aldığınız kaloriyi 53 dakikalık Fransız öpücüğüyle yok edebilirsiniz.

• Partnerini soyan bir kişi, soyarken tek elini kullanırsa 2 katı daha fazla kalori yakar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>