>

AŞK - CİNSELLİK

Zehirli ofis arkadaşları

Telefonlarınızı dinliyor, işinize burnunu sokuyor, ayağınızı kaydırmaya çalışıyor ya da aşırı olumlu tavırlarıyla canınızı sıkıyor... Peki ne yapmalı?
 
   
 
 
     
Önemli olan bu insanlarla açıkça savaşmadan başa çıkmak.İş arkadaşları ofis hayatının vazgeçilmez parçalarıdır. Ancak tuzu fazla kaçırılan yemek nasıl tatsızlaşırsa bazen bu tip insanlar da çekilmez olabilir. Yine de günün büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğinize göre daha verimli bir çalışma ortamı yaratmak için onlarla iyi geçinmenin yollarını öğrenmeniz şart. Bunun için onları daha yakından tanıyarak işe başlayabilirsiniz.

Hayat röntgencisi

Nedense yapması gereken işlerden çok çevresindekilerin özel hayatlarıyla ilgilidir. Telefonlarınızı dinler; sizi ziyarete gelenlerin kim olduğunu öğrenmek için yanıp, tutuşur. Aslında onunla baş etmenin harika bir yolu vardır. Kendinizle ilgili bir sürü şey anlatın, ama bunların hepsi yüzeysel olsun. Ne kadar sıradan bir hayatınız olduğunu görünce bir süre sonra sıkılacak ve peşinizi bırakacaktır.

Yılan

Adı üstünde zehir dozu en yüksek olan iş arkadaşlarıdır. Kendi başarılarıyla değil, başkalarının başarısızlıklarıyla ön plana çıkmak ister ve bu uğurda yalan dahil her türlü entrikaya başvurur. En küçük hatanızı patrona yetiştirir, size gelen en önemli telefonları haber vermez. İşin en kötü yanı ne kadar hain olduğunu gördüğünüz bu insanın size son derece iyi davranması ve yüzünüze gülmesidir. Siz de ona kötü davranmayın ama iyi geçinmek için de çaba göstermeyin. Mümkün olduğunca uzak durun yeter.

Virüs

Işıklar başını ağrıtır, klima açılınca üşür, yanında kısık sesle bile sohbet edemezsiniz. Sürekli şikayet eder. Her zaman o kadar gergindir ki sizi de gerer. Size gelip bir şeylerden yakındığında ya da diğer ofis arkadaşlarınızı şikayet ettiğinde “haklısın” deyip geçiştirmeyin. Aksine herkesin birbirine anlayışlı davranması gerektiğini uygun bir dille anlatın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>