>

DEKORASYON

Çanakkale Seramik ve Kalebodur’dan Alev Ebüzziya Siesbye Koleksiyonu

Dünya’nın en büyük seramik sanatçılarından biri olarak kabul edilen Alev Ebüzziya Siesbye’nin, Çanakkale Seramik ve Kalebodur için tasarladığı seramik karo koleksiyonu çıktı.
 
   
 
 
     
Sanatsal çalışmalarının yanı sıra yıllar önce başladığı tasarım çalışmalarını dünyanın önde gelen firmaları ile sürdüren Alev Ebüzziya Siesbye, ilk kez karo seramik alanında tasarımlar yaptı. Çanakkale Seramik ve Kalebodur tarafından üretilen Alev Ebüzziya Siesbye Koleksiyonu, ilk kez Unicera Seramik Banyo Fuarı’nda tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Alev Ebüzziya Siesbye Koleksiyonu geçmişten izler taşımakla birlikte, modernizmin duruluğunu barındırıyor. Sanatçı, tasarımlarını yaparken günümüz mimarisini, yaşama tarzını, gereksinimlerini göz önünde tuttuğunu, küçük ve büyük alanlara rahatlıkla uygulanabilecek bir koleksiyon tasarladığını belirtiyor. Eskiyi, geleneklerimizi günümüze uyarlamak, "zamansız" kılabilmenin kendisini her zaman ilgilendirdiğini söyleyen Alev Ebüzziyya Siesbye, "İnsanı tıknefes etmeyen, bağırmayan, ferahlık veren... Yani minimalist" bir koleksiyon olmasını amaçlamış.

Alev Ebuzziya Siesbye Koleksiyonu için hazırlanan mekan tasarımları Mimar Nevzat Sayın tarafından yapıldı. Kale Grubu’nun fuar standı içinde yer alan Alev Ebüzziya Siesbye Koleksiyonu sergileme alanı da yine Nevzat Sayın tarafından tasarlandı. Mekan fotoğraflarının çekimi ise Yönetmen Nuri Bilge Ceylan tarafından gerçekleştirildi.

Alev Ebüzziya Siesbye Koleksiyonu, 57 çeşit renk, desen ve boyut içeren dört ürün serisi ve bordürlerden oluşuyor. "Sonsuz","Az Bulutlu", "Çok Bulutlu","Paralel" adlı serilerin beyaz, gri ve lacivert 20x20 cm boyutlarında fonlar üzerine varyasyonları ve bu varyasyonların mat ve parlak seçenekleri bulunuyor. Serilerde kullanılan platin yada platin kontür, dekorlara derinlik ve "tekstür" katıyor. Koleksiyonda yer alan mat ve parlak varyasyonlar, ürünlere derinlik verdiği gibi, kullanımda sonsuz seçenekler sunuyor.

Koleksiyonda yer alan zarif bordürler düz zeminlerle kullanıldığında başlı başına birer seri olarak değerlendirilebilir. 3 cm ve 5 cm olarak tasarlanan bordürlerin, platinli seçenekleri, karolarla uyumlu renkleri, mat ve parlak kullanım için alternatifleri bulunuyor. Tüm bordürler düz zeminlerde pek çok değişik döşeme şekillerine olanak tanırken, desenli serilerle de uyum içinde kullanılabiliyor.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>