>

DEKORASYON

Değer 16

Nişantaşı’nın Yeni Ruhunu Yansıtan Modern ve Özgün Bir Tasarım: Değer 16
 
   
 
 
     

Mimarlığın amacı, insanın mutluluğuna hizmet etmektir. İnsanın mutlu olma hedefini ve mimarlığın mutluluğa hizmetini Oral, Nişantaşı’nda bulunan Değer 16 adlı yeni binasını modern dünya görüşü ile birleştirdi.

Oral tarafından tasarlanan Ihlamur Yolu No:16’da bulunan Değer 16; benzersiz mimari tasarımı, her bir küçük detay için gösterilen özen ve iç mekan tasarımındaki ayrıcalıklar ile farklı bir yaşam alanı ve konforu sunuyor. 8 katlı, konut, ofis ve mağaza kullanıma uygun modern bir bina olarak tasarlanan Değer 16, barındırdığı yaratıcı uygulamalar ve “üst düzey lüks yaşam” felsefesini destekleyecek şekilde projelendirildi.

Ülkemizde ve yurtdışında Louis Vuitton, Prada, Fendi, Christian Dior gibi dünyaca ünlü lüks markaların inşaatlarını yapan Oral İnşaat tarafından dizayn ve yapımı üstlenilen Değer 16, Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak ile Ihlamur Yolu'nun kesiştiği noktada 5 özel mağaza ile 1. katında ofis, diğer katlarda konut olarak kullanılabilecek 60 metrekare ile 150 metrekare arasında 12 daireden oluşuyor.DEĞER 16, SUNDUĞU AYRICALIKLAR İLE İYİ YAŞAMA SANATINI DESTEKLER NİTELİKTE...

“Bizim hedefimiz bu binada klasik doku ile barışık, çevreye saygılı ancak modern bir bina yapmak oldu, hem dışı hem de içi alışagelinen niteliklerin çok üzerinde” diyen Y. Mimar Kerem Oral amaçlarının bugün Nişantaşı’ndaki mevcut dokuyu kopya etmek değil, Nişantaşı’nın geleceğinin şekillenmesinde söz sahibi olacak bir binayı Nişantaşı’na kazandırmak için çalıştıklarını belirtiyor.

Ailenin gayrimenkul geliştirmeden sorumlu üyesi Emre Oral “Amacımız nitelikli dizayn ve kusursuz uygulama kalitesi ile gayrimenkul geliştirmek ve gerçek bir fark yaratmak. Değer 16, bu hedefin ilk ürünü ve bizim kendi yatırımımız” diyor.DEĞER 16 NE VAAT EDİYOR?

Değer 16'nın dizaynı Nişantaşı'nda doğa, hava, ışık ve sokak ile dolaysız ve yakın bir bağ kurmayı hedefliyor. Köşe konumu ve özel 'Bay Window' dizaynı sayesinde binadaki her daire bol ışık alıyor. Nişantaşı'nda bir eşi olmayan, yere kadar orijinal Alman Shüco alüminyum doğramalar ışığın daireye en uygun ve yoğun şekilde girmesini sağlıyor. Binanın girişinde Meteorus diye adlandırılan özel bir granit; cephesinde ise, ‘wet look’ - ıslak görünüş veren siyah granitler bezeli… Hakiki deri kaplama posta kutuları, abanoz ağacından yapılmış lambriler, deri efekti sonlama ile bitirilmiş yer granitlerinin binanın resepsiyonunda yarattığı etki dikkat çekici… Modern mimarinin sanatla birleşmesini simgeleyen daimi fotoğraf sergisi Değer 16'nın ayrılmaz bir parçası. Kat hollerinde usta fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar’ın özgün fotoğrafları sergileniyor.

Değer 16’nın rezidanslarının dizayn konseptinin kullanım çeşitliliği açısından da benzersiz şekilde çözüldüğü görülüyor. Her normal katta iki büyük, bir de stüdyo tipi daire, açık ve kapalı mutfak, banyo, portmanto dolabı ile donatılmış. Rezidanslardaki mutfaklarda tüm cihazlar mevcut. Zemin kaplamaları ithal masif meşe ve lamine parke kullanılmış. Banyolar temperli cam duş kabin, lüks vitra, lavabo ve ithal alt dolabı, ankastre rezervuarlı küvet, zemin ve duvarlar ithal İtalyan bej mermer kaplamalı olarak dizayn edilmiş. Arzu edenler dekore edilmiş rezidansları kiralayabiliyor.

Değer 16 hakkında daha fazla bilgi için:
www.deger16.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>