>

DEKORASYON

Home Ofisteki Rehavet Tasarımla Şevke Dönüştürülebilir

"Kendinizi ofis ortamında hissedeceğiniz dokunuşlar gerçekleştirerek, home ofisin dezavantajını avantaja döndürebilirsiniz"
 
   
 
 
     

Endüstriyel tasarımcılar, 2014 yılının home ofis yılı olacağını ilan ederken, işe adaptasyonu artıracak tasarım çalışmaları da şimdiden başladı.

Kentlerin büyümesine paralel artan trafik sorunu, işyeri kira ve diğer giderlerin her geçen yıl artması, teknolojideki gelişim, iş sahiplerini hızla home ofislere yöneltiyor.

Evden internet aracılığıyla tüm işlerini tamamlayabilen firma sahipleri masrafları minimuma çekerken, kendilerine daha fazla zaman da bulabiliyor. Durum böyle olunca artan home ofis sayısının gelecek yıl tavan yapması bekleniyor. Bu öngörüden yola çıkan endüstriyel tasarımcılar, evleri işyerine dönüştürecek formüller üretmek için yoğun çalışma içindeler.

Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden ve trendlere uygun özel tasarımlarıyla dikkati çeken Ofis Tekin'in Genel Müdürü Cemal Tekin de, iş yoğunluğunun her geçen ay home ofis lehine değiştiğini gözlemlediklerini kaydetti.

Çalışan için maliyetlerin en aza inmesi, ulaşım sorunun ortadan kalkması, esnek çalışma saatleri imkanının olması gibi seçenekler nedeniyle artan home ofis başvurusu karşısında kendilerinin de yoğun gayret içinde olduklarını ifade eden Tekin, şunları söyledi:

"Bırakın firma sahiplerini, devlet memurlarının bile yavaş yavaş ofis ortamlarını terk ederek, evlerini çalışma ortamına dönüştüreceği gerçeği ile karşı karşıyayız. Çalışma saatlerinizi kendinizin belirleyecek olmanız, evden çalışma fikri kulağa oldukça hoş geliyor, ancak bu durum sizi disiplin konusunda sıkıntıya düşürebilir. Home ofislerin en büyük handikapı rehavet, işe adapte olamama kaygısı. Ama çalışma arzunuzu yeniden sağlayacak tasarımlarla dikkatinizi yeniden toplayarak, işlerinizi planladığınız şekilde devam ettirebilirsiniz. Yani home ofisteki rehavet endişenizi, tasarımlarla giderebilirsiniz hatta şevke döndürebilirsiniz. Geniş ve profesyonel ekibimizle, evde çalışma sistemini yeni ürünlerle destekleyerek modern çizgileri evlere dahil ediyoruz."

-"AHŞABIN SICAKLIĞINI DEĞERLENDİRİN”-

Ofis Tekin Genel Müdürü Cemal Tekin, home ofis kurgulayanlara şu önerilerde bulundu:

“Sunta her zaman kullanışlı ve ekonomiktir. Ama ahşap malzemelerin her zaman daha sıcak bir görüntüsü vardır. O yüzden ofislerde ahşap malzemelerin değerlendirilmesi gerekir.

Oda seçiminde gün ışığından daha fazla yararlanabileceğiniz mekanları tercih edin. Çünkü içeride ne kadar iyi aydınlatmalar kullanılsa da gün ışığı insanların daha aktif hale gelmesine yardımcı olur.

Ofis olarak değerlendireceğiniz odaya göre mobilya seçin. Gösterişli mobilyalardan ziyade daha kompakt, daha kullanışlı şeyler tercih edin. Odaya renk getirecek aksesuarlardan da kesinlikle vazgeçmeyin.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>