>

DİĞER HABERLER

Akıllı fikirlerin merkezi yayında!

“Üniversitelilerin Marko Paşa’sı” sloganıyla hayata geçen Türkiye’nin Gençlik Platformu www.akilfikir.com.tr, yayına başladı.
 
   
 
 
     
Üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinleyen ve buna çözüm üretmeyi hedefleyen Akılfikir, Marko Paşa benzetmesini de bu yüzden tercih ediyor.

Her üye hediyesini kendi ihtiyacına göre belirliyor.
Akılfikir, üniversite öğrencilerin sesini duyurarak üniversite hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra, katılımcılarına hediyeler de kazandırıyor. Kendilerine gönderilen anket formlarını cevaplandırarak araştırma çalışmalarına katılan ve fikirlerini paylaşan her üye, üyelik kayıt formunu doldururken ihtiyacına göre hediyesini belirliyor. Sistem yetkilileri, bugüne kadar tercih edilen hediyeler arasında, kontör, aylık katkı payı ve bilgisayar olduğunu belirtmektedirler.

Üniversite elçileri aracılığıyla büyüyen platform olma özelliği...
Şu anda Anadolu’daki 7 üniversitede, 20’yi aşkın öğrenci elçisi bulunan www.akilfikir.com.tr’ye katılmak çok kolay. Sisteme üyelik için, sadece üniversite kaydı yapılırken öğrenciye verilen e-posta adresini ve en sık kullanılan e-posta adresini belirtmek yeterli.

7 Mart 2007 tarihi itibariyle yayında olan www.akilfikir.com.tr bu kısa süre içinde 3.000’den fazla kişi tarafından ziyaret edildi ve Türkiye’nin 46 üniversitesinden 1.000’e yakın öğrenci üyelik başvurusunda bulundu. Bu sayı her geçen gün hızla çoğalıyor.

Öğrenci görüş ve fikirleriyle beslenen; büyük bir öğrenci hareketi...
Bir ESTIMA Araştırma hizmeti olan www.akilfikir.com.tr’nin Genel Müdürü Tonguç Çoban, “Üniversite öğrencilerinin ülkemizin geleceği olduğunu biliyoruz. Akılfikir ile çağdaş teknolojiyi Üniversite gençliğinin sesiyle buluşturuyoruz, Türkiye’nin ilk internet araştırma platformunu yaratıyoruz. Bir anlamda, modern bir sivil toplum kuruluşu oluşturuyoruz. İleriye dönük büyük bir öğrenci hareketinin başlangıcı olan Akılfikir ile Üniversite gençliğinin tercihlerini, isteklerini irdeleyerek, ülkemize fayda sağlayacağımıza inanıyoruz.” diyerek, Akılfikir’in hayata geçiş amacını özetliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>