>

DİĞER HABERLER

Balıkları nasıl beslemeliyiz?

Evde balık besliyor veya beslemek istiyorsunuz. İşte balık beslemenin püf noktaları…
 
   
 
 
     
Eğer balığınız doğru beslenmiyorsa, hazım, şişmanlık ve hastalıklarla ile problemleri olabilir. Biz insanlar nasıl sağlıklı beslenmemiz gerekiyorsa, balıklarınız için de aynı şey geçerlidir.

Balığınız sağlıklı beslenmesi için çeşitli selülozlu yiyecekler verilmeli. Balıkların cinsine göre yiyecekleri değişebilir, her yeni balık aldığınızda bunları sormanız gerekir. Hiç bir zaman balığınıza fazla yemek vermeyin. Balık için iyi olmadığını biliyoruz ama aynı zamanda suyun da kirlenmesine sebep oluyor. Balığınızı günde birkaç kez küçük porsiyonlar vererek beslemeniz daha doğru olacaktır. En uygun besleme ise, sabah ve akşam iki öğündür. Verdiğiniz yemek hemen yenmeli. Haftada bir kere bir öğün yemeği vermiyebilirsiniz. Bazı balıklar yeni bir akvaryum'a konulduğunda strese girerler ve yemek yemezler. Bu durum yeni balık sahiplerini çok üzer. Balıklarının hemen yemek yemesini ve mutlu olmalarını isterler. Bu arada fazla beslenme başlar. Genellikle balıklar, ne zaman kendilerini daha az stresli hissederlerse veya çok aç olduklarında yerler.

Kuru Mamalar

İyi, basit kuru mamalar balığınıza ihtiyacı olan herşeyi kapsamalı. Eğer balığınıza taze yiyecek gerekiyorsa, bu faklı olur tabii ki. Çoğu kuru mamalar suyun üzerinde durur. Bazı balıklar için tablet halinde kuru mamalar da vardır. Balığınıza yiyecek alırken selülozlu olmasına dikkat edin, bu çok önemlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>