>

DİĞER HABERLER

Barceló Hotels & Resorts’tan dev yatırım!..

Dünyanın en büyük İspanyol otel zincirlerinden Barceló Hotels & Resorts’tan Türkiye’ye 75 milyon Euro’luk dev yatırım!..
 
   
 
 
     
Dünyanın en büyük İspanyol otel zincirlerinden Barceló Hotels & Resorts’tan Türkiye’ye 75 milyon Euro’luk dev yatırım!..

15 ülkede yaklaşık 140 işletmesiyle dünyanın en büyük İspanyol otel zincirlerinden biri olan Barceló Hotels & Resorts , 2 yıl içinde Türkiye’nin farklı turizm bölgelerinde 5 oteli daha bünyesine katarak Türkiye’de 75 milyon Euro’luk bir yatırım ile 1200 kişiye istihdam yaratmayı planlıyor.


Karayipler, İspanya ve Meksika dahil olmak üzere tüm dünyada inşaat departmanları, seyahat acentaları, 15 ülkede toplam 140 resort ve şehir oteli ile dünyanın en büyük turizm zincirlerinden biri olan Barceló Grup bünyesindeki Barceló Hotels & Resorts, İspanya’da 7 haftada 8 yeni oteli daha hizmete açtı. Meksika’da Rivirera Maya’da premium kalitesindeki resortuna 3. bir bölüm daha ekleyerek bu ülkede de daha iddialı bir konuma geldi. 2006 yılında Sofia’da 121 odalı bir şehir oteli açacak olan Barceló Hotels & Resorts, 2007 yılında da Berlin’de bir otel açmayı planlıyor.

Bugün sadece Amerika kıtasında 30 otel ve 6 kongre salonu ile ABD’nin lider İspanyol otel zinciri olma özelliğini taşıyan Barceló Hotels & Resorts, şimdiye dek yakaladığı en hızlı ivme ile gelişmeye devam ediyor. Barceló Hotels & Resorts, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa’da resort ve şehir otelciliğinde yeni projeler ile genişleme atağını sürdüyor.

Barceló Hotels & Resorts, Türkiye’de hizmete açacağı beş yeni otel ile Barceló kalitesinin bilinirliğini arttırmayı ve Barceló Türkiye ile Doğu Avrupa’da büyümede lider olmayı hedefliyor. Yeni açılacak 5 otelde toplam 1200 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Türkiye’nin son dönemde çizdiği siyasal ve ekonomik istikrar tablosunun yeni yatırımlar için uygun bir zemin oluşturduğu düşüncesinde olan Barcelo Hotels & Resorts 2 yıl içinde Türkiye’nin farklı turizm bölgelerinde 5 oteli daha bünyesine katarak Türkiye’de 75 milyon Euro’luk bir yatırım hedefine ulaşmayı planlıyor. Barceló Hotles & Resorts, bu yatırım planı çerçevesinde şehir otelleri ve resortlar için farklı bölgelerde araştırmalarına devam ediyor. Şehir otelleri için İstanbul, Ankara ve İzmir’de; resortlar için ise Fethiye, Bodrum, Marmaris, Çeşme, Kemer ve Belek üzerinde duruluyor.

Türk turizm sektörünün mevcut potansiyeli ile sektörün hızla gelişmeye devam edeceğine inanan Barceló Grup yeni yatırımlarla Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerini, kültürel çeşitliliğini, dünyaca ünlü konukseverliğini ve iklim özelliklerini Avrupalı turistler ile buluşturmayı hedefliyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>