>

AŞK - CİNSELLİK

Seks ateşini yakmanın yolları

Yatağa girmeden önce baş ağrınızın yaklaştığını mı hissediyorsunuz? Rahat olun. Tavsiyelerimizle yatakta şehvet rüzgarları estirebilirsiniz.
 
   
 
 
     
Şehvet… Cinsel aktivite… Ateş… Bunlar sizin anahtar sözcükleriniz mi? Son dönemde yaşadığınız bazı sorunlar, yatak odasında kötü tecrübelere neden olabilir. Bunları fazla büyütmeyin ve panik yapmayın.

Zaten kadınlar arasında her zaman, her fırsatta, her yerde seks yapmak isteyenler azınlıktadır. Çoğu kadın için cinsel arzuların yükselip alçalması normal bir durumdur.

"Cinsel arzularınız hormon seviyenizden etkilenen bir dalga gibidir, aydan aya hatta günden güne değişir. Tabii ki haftada 7 gün, her an seks yapan bir seks bağımlısı olamayız" diyor. "Hayatınızın Bütününde Nasıl İyi Seks Yaparsınız?" adlı kitabın yazan Val Sampson. Kendinizi hazır hissetmediğiniz zamanlarda seks yapmaktan kaçınmalısınız, böylece hayal kırıklığına uğramanız da söz konusu olmayacaktır. Bu dönemlerden kurtulmanız için tavsiyelerimize kulak verin. Kendinizi yenileyin ve arzunun sınırlannı zorlamaya hazırlanın.

Düşüncelerinizi sekse odaklayın

İnsanlar seks için zamanlarının olmadığını söylediklerinde, bunun nedeni işyerlerindeki stres ya da tutkularına öncelik tanımamaları olabilir. Stres, arzularınızı dizginleyen en büyük faktörlerden biridir. Sampson, kadınların cinsel anlamda karşılık verebilmeleri için bedensel ve ruhsal olarak kendilerini iyi hissetmeleri gerektiğini söylüyor.

Çözüm:

Cinsel mutluluğu yakalamanın düşünsel bir boyuttan geçtiğini düşünüyorsanız, bedeninizi seks için hazırlayın ve gerçekten seks yapmayı istediğiniz zamanlan keşfedin. "Seks Yaşamınıza Yeniden Enerji Katın" adlı kitabın yazan Elisabeth Wilson, "Eskiden cinsellik uzmanları seks için partnerin arzu edilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorlardı. Oysaki son dönemlerde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre seks için sadece arzulamak yeterli bir neden değil. Kafanızda seks olmasa bile, partnerinizin sizi öpmesi, size dokunması bedeninizi harekete geçiriyor ve kafanızda seks düşüncesinin oluşmasına yardımcı oluyor. Bedeniniz bu hareketlere tepki gösteriyor. Partnerinizin size birkaç dakika arzu arttıran hareketlerle karşılık vermesi, seks yaşamınızın canlanması için ilk adım olabilir" diyor Wilson.

Yatak odanızda size işyerinizdeki sorunları hatırlatabiletecek her şeyden kendinizi uzak tutun ve duygusal olarak kendinizi iyi hissettiğiniz cinsel birleşmeler yaşamaya başlayın. Bedenimizle beynimiz arasındaki dengeyi kurmak çok önemlidir. Partnerinizle karşılıklı oturun ve ellerinizi birbirinizin karnına koyun. Birkaç dakika yavaşça nefes alın. Bir süre sonra partnerinizle aynı anda nefes alıp verdiğinizi göreceksiniz. Bu hareketler yalnızca sizi dinlendirmeyecektir, aynı zamanda partnerinize yakınlaştıracak ve cinsel isteğinizi de arttıracaktır. Partnerinize dokunarak ya da biraz sataşarak duygularınızı harekete geçirebilirsiniz. Kadınların teni erkeklerinkine göre 10 kat daha hassastır. Partnerinizin ilk olarak klitorisinize dokunmasını istememelisiniz. Sekse küçük hareketlerle başlamalısınız. İlk olarak bedeninizde küçük dalgalanmalar oluşmalı, bunları büyük dalgalanmalar takip etmeli. Kendinizi sekse hazır hissettiğinizde sizi strese sokacak pozisyonları denemekten kaçınmalısınız. Daha önce denediğiniz ve zevk aldığınız bir pozisyonu denemelisiniz.

Sadece yatak odasına bağlı kalmayın

Cinsel yaşamınızda bir farklılık olmadığını hissedebilirsiniz. Bu, uzun süre aynı şarkıyı dinlemek gibidir. Birine aşık olduğunuzda, onu her görüşünüzde beyniniz uyarılmanıza neden olan dopamin sıvısını üretir. Bir süre sonra aynı erkeği görmeye ya da aynı hareketlerle karşılaşmaya alıştığınız için beyin daha az dopamin üretmeye başlar. Bu nedenle daha az heyecanlanırsınız. Aşk hayatınıza yeniden eski heyecanını kazandırmalısınız ve sevgilinizin bedeninde kimyasal dalgalanmalar oluşturmalısınız.

Çözüm:

Kumsalda sevişmeye ihtiyacınız yok, arabanızda ya da kiralayacağınız üstü açık bir arabada da ateşli dakikalar yaşayabilirsiniz. Basit ve genel seks hareketleriyle başlayın. Sevgiliniz farklı şeyler hissedecektir. Yatak odanızda yaptığınız her hareketi tekrarlayın. Bütün detaylan düşünmeye çalışın. Detaylan düşünmeniz, beyninizin partnerinizi daha çok arzulamasını kolaylaştıracaktır. Sonra hiç beklemediği bir anda partnerinizin üzerine atlayın. 15 dakika gibi bir süre içinde, zevkin doruklarına çıkacaktır. Bunu denemenin riskli yanı, çevredekiler tarafından yakalanma ihtimalinizdir. Bu risk daha çok zevk almanızı sağlar. Mutfakta da değişik deneyimler yaşayabilirsiniz. Mutfak tezgahının üzerine eğilin ve partnerinizi altınıza alın. Bu açı G noktanızı mükemmel şekilde uyaracaktır.

Fonda hissetmeye çalışın

Hafta sonlarınızı bir koltuğun üzerinde tembellik ederek geçiriyorsanız, bu libidonuzu etkileyecektir. Birini arzu etmenin anahtarı öncelikle arzu edilen biri olmaktan geçer. Kendinizi mutlu hissetmiyorsanız, kendinize olan saygınızı da yitirirsiniz ve şehvetli dakikalar geçirmek için gereken enerjiyi bulamazsınız. Koltuğa bağımlı şekilde yaşamanız kan akışının vücudunuzda yavaşladığı anlamına gelir. Bu durumda yetersiz olan kan dolaşımınızı harekete geçirmelisiniz. Yeniden cinsel yaşamınızın canlanması için, step ya da yüzme gibi sporları deneyebilirsiniz. Bu sporlar kan dolaşımınızı hızlandıracak, dolayısıyla partnerinizi tekrar arzulamaya başlayacaksınız.

Çözüm:

Kelebek hareketiyle başlayın. Seks yapmadan önce, pelvis kaslarınızı iyice sıkın ve içinizden 10'a kadar sayın. Sonra kaslarınızı kelebekler gibi özgür bırakıp, rahatlayın. Germe ve rahatlama hareketlerini tekrarlayın. Yaptığınız hareketler kasıklarınızdaki ateşli noktalara daha çok kan pompalanmasını sağlar. Bu, kadınların ereksiyon olmasına eşdeğerde bir zevktir. Hala farklı şeyler hissetmiyor musunuz? İşte bilimsel bir ipucu: Vücut ısınızı yükseltmek de işe yarayabilir. Bunun için sıcak suyla duş almanız yeterli (sadece sıcak, kaynar suyla değil!) ya da sıcak su torbasını bacaklarınızın arasına yerleştirerek bir süre bekleyebilirsiniz. Partneriniz onu çok arzuladığınız için bu kadar ateşli olduğunuzu bile düşünebilir. Kan dolaşımınızı hızlandıracak şekilde bir pozisyon seçerseniz, partneriniz ve sizin için her şey daha zevkli hale gelebilir. Unutmayın, bedenlerinizin birbirine değmesi de vücut sıcaklığınızı arttıracaktır.

Alkolün arkasına saklanmayın

Sevgilinizle dışarı çıktığınızda içtiğiniz birkaç bardak bira fazla geliyor olabilir. Biranın etkisiyle kendinize çok fazla güveniyor ve çok ateşli bir kadın haline geliyor olabilirsiniz. Alkol bedeninizi uyuşturma özelliğine sahip olduğundan libidonuzu düşürecektir. Seks sırasında zevk almanızı sağlayan hassas noktalarınız uyuşmuş olduğundan daha az zevk alırsınız. Ama alkol kullanmaktan hoşlanıyorsanız, vücudunuzda meydana gelen tüm değişimleri bir avantaja çevirmeyi de öğrenmelisiniz. Bu biraz zamanınızı alsa da uğraşmaya değer.

Çözüm:

Çoğu kadının cinsel anlamda uyarılması için 20 dakika gibi bir süre geçmeli. Zevk alabilmeniz için ön sevişme süresini mümkün olduğunca uzun tutmalısınız. Partneriniz öns evişmeyi bitirecek gibi görünüyorsa, ona bundan gerçekten hoşlandığınızı ve biraz daha uzatması gerektiğini söylemelisiniz. Sevişme sırasında kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli. Klitorisinizin uyarılması için en iyi pozisyonu seçin.

Alkol alırken neden içtiğiniz hakkında düşünün. Sevgilinizle özgürce sevişebilmek, daha cesur olmak ya da öfkenizi örtmek için içiyorsanız, alkolden vazgeçmelisiniz. Sevişirken utangaçlığınızı bir tarafa bırakamıyorsanız, sevgilinizi arkanıza alarak kaşık pozisyonunu deneyin.

Düşüncelerinizi okumasını beklemeyin

Kendinize şu soruyu sorun: Yatakta ne yapmaktan istiyorum? "Bilmiyorum" gibi şeyler mırıldanıyorsanız, partneriniz sizin ne istediğinizi nasıl bilebilir? Nelerden hoşlandığınız hakkında ipucu vermezseniz, partneriniz de ne yapacağını bilemez. Wilson, kadınların az zevk almalarının nedenini, sekste zevk aldıkları şeylerle ilgili düşüncelere sahip olmamalarına bağlıyor. Partnerinizi ne kadar çok hayal ederseniz, size zevk verecek hassas noktalarınız bundan o kadar çok etkilenecektir. Onun yanındayken yataktan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz" diyor Wilson.

Çözüm:

İyi bir seks için sadece üç şeye ihtiyacınız var: el, dil ve "Bundan hoşlanıyor muyum?" sorusu.. Yalnız olduğunuzda en çok zevk aldığınız ve sizin için özel olan 10 şeyi belirleyin. Hangi bölgelerinize dokunulmasından hoşlandığınızı tespit edin. Partnerinizin sizi öpmesinden hoşlanıyorsanız, bunun hangi bölgelerinizde daha etkili olduğunu anlamaya çalışın.

Sizi ıslak bir şekilde öpmesinden mi, yoksa hafifçe ısırarak öpmesinden mi hoşlanıyorsunuz, karar verin. Şimdi bedeninizi tanımanın tam zamanı, belki de çok şaşıracağınız sonuçlarla karşılaşacaksınız. İkiniz için de zevk çığlıkları atmak için bu iyi bir fırsat olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>