>

DİĞER HABERLER

“BİR De SeN TASARLA - 2004” Heyecanı Başladı !

Zorlu Tekstil Grubu, “Taç Nevresim Deseni Tasarım Yarışması”nın ikincisini düzenliyor…
 
   
 
 
     
Zorlu Tekstil Grubu; Ev Tekstil Tasarımcıları Derneği ile işbirliği içinde projelendirdiği ‘Taç Desen Yarışması: “Bir De Sen Tasarla” nevresim deseni tasarım yarışmasının ikincisini düzenliyor.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışmanın, gördüğü yoğun ilgi üzerine, geleneksel hale getirilmesi kararlaştırılmıştı.

“Bir De Sen Tasarla” nevresim deseni tasarım yarışması, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri Tekstil Tasarım bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak düzenleniyor. Yarışma, Türkiye’de Tekstil Tasarım Bölümü bulunan tüm üniversiteleri kapsıyor.

Taç Desen Yarışması “Bir De Sen Tasarla”ya bu yıl Marmara, Mimar Sinan, Dokuz Eylül, Beykent, Yeditepe ve Mersin Üniversitesi öğrencileri katılıyorlar.

Bu yıl ki yarışma jürisinde Marmara, Mimar Sinan, Dokuz Eylül, Beykent, Yeditepe ve Mersin Üniversiteleri Güzel Sanatlar Fakülteleri’nden baskı tasarımı konusunda uzman birer öğretim görevlisinin yanı sıra, Zorlu Tekstil Grubu’ndan bir yönetici, yine Grup’tan bir tasarımcı ve teknik danışman, Grubun reklam ajansından bir yönetici, Tekstil Tasarımcıları Derneği ve EVSİAD’dan birer temsilci ve bir serbest tasarımcı yer alıyor.

Yarışmanın üniversitelere duyurusu 13 Ekim tarihi itibariyle gerçekleşecek. Yarışma şartnamesi, duyuru afişleri ve broşürler, bu tarih itibariyle ilgili tüm bölümlere ulaştırılacak.

Zorlu Tekstil Grubu’nun üst düzey yöneticileri; yarışmayı öğrencilere daha iyi tanıtmak ve onlarla birebir iletişim kurmak amacıyla, Ekim ayı sonlarında Marmara, Mimar Sinan ve Dokuz Eylül üniversitelerinde düzenlenecek “Taç Desen Yarışması Üniversite Konferansları”na katılacaklar. Yine proje kapsamında; Zorlu Tekstil Grubu’nu geleceğin tekstil tasarımcıları olacak öğrencilere daha yakından tanıtmak üzere Kasım ayı içinde, Lüleburgaz Zorlu Linen fabrikasına öğrenci gezileri düzenlenecek.

Yarışmaya başvuracak öğrencilerin eserlerini teslim edebilecekleri son tarih ise 2 Aralık 2003 olarak belirlendi. Jürinin değerlendirme toplantısı ise 4 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Yarışmanın birincilik ödülü 4 milyar, ikincilik ödülü 3 milyar, üçüncülük ödülü ise 2 milyar TL olacak. Bu yıl ilk kez, 5 başarılı öğrenciye Mehmet Zorlu Vakfı Özel Burs Ödülü de sunulacak. Burs ödülü 2003-2004 öğrenim yılının ikinci yarısı için geçerli olacak. Ödüller, 25 Aralık tarihinde İstanbul’da düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

Zorlu Tekstil Grubu, genç ve yetenekli tasarımcıların tekstil sektörünün geleceğine kazandırılmasını sağlamak; onların yaratıcı fikirlerini desteklemek ve Türkiye’de tasarımcı kimliğini hak ettiği noktaya taşımaya yardımcı olmak amacı ile iki yıldır Taç Desen Yarışması “Bir De Sen Tasarla”yı düzenliyor. Zorlu Tekstil Grubu, 50. yılını dolduran Zorlu Grubu’nun sinerjisi ile sektörünün geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere www.zorlutekstil.com.tr
adresinden ulaşılabilir.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>