>

DİĞER HABERLER

“cool” bir görüntüye sahip olmak isteyenler için Yeni Volvo V50

Volvo V50, genç ve “cool” bir görüntüye sahip olmak isteyenler için kusursuz bir otomobil.
 
   
 
 
     
Yeni Volvo V50, önceki dönemlerde üretilen Volvo Sportswagon modeller ile aynı özellikleri paylaşıyor.

V50’nin tasarımında “wagon” özelliği kadar “sports” karakteri de büyük önem taşıyor. Volvo V50, genç ve “cool” bir görüntüye sahip olmak isteyenler için kusursuz bir otomobil. V50’nin tüm özelliklerinin yanında sahip olduğu pratik kullanım ayrıntıları ve ekstra yükleme kapasitesi de otomobilin hanesine “bonus” olarak yazılıyor. V50’de kullanılan tasarım dili ve donanım seviyesi, model serisini üst segmentte yer alan ve kendisinden daha büyük bir model olan V70’e bir adım yaklaştırıyor. Yeni Volvo V50; genç yaşamayı seven, dinamik ve iki çocuklu aile yapısına göre geliştirilmiş birinci sınıf bir otomobil arayanlara hitap ediyor. Hedefimiz 2004 başında başlayacak teslimatlar ile beraber yıllık 74.000 adet V50 satmak. Tamamiyle yenilenen Volvo S40’da olduğu gibi, V50 de Volvo Cars’ın Belçika’da yer alan Ghent tesislerinde üretilecek. Ghent tesisleri, genişletme çalışmaları sonrasında yıllık 270.000 üretim kapasitesine ulaştı.

V50’nin üstün tasarım anlayışı
Yeni Volvo V50’nin tasarımında en dikkat çekici noktaların başında eşsiz bir dizayn anlayışına sahip orta konsol geliyor. Super-slim-yani süper ince çizilmiş ve bağımsız tasarlanmış orta konsol, kabinin ortasından geçen ana tünel ve gösterge paneline bağlanıyor.

Orta konsolda yer alan kontrol düğmeleri her açıdan ergonomik ve fonksiyonel bir tasarıma sahip. Kontrol noktalarının birçoğu mantıklı bir çizgide, kullanımı kolay ve birden fazla fonksiyon taşıyacak şekle sahip. Panelin üst kısmında yer alan yarı bölümünde müzik sistemi ve entegre telefon, alt kısımda ise klima kumandaları yer alıyor. Orta konsolun arka kısmında yer alan pratik eşya gözüne her iki taraftan da kolayca ulaşabilmek mümkün.

Otomobilin içinde yer alan diğer tüm bölgelerde olduğu gibi orta konsol da farklı dekoratif paneller ile kullanılabiliyor. Bu özelliği ile V50, sürücüsünün kişisel zevklerine göre şekillendirilebiliyor. Bu panel uygulamaları arasında en dikkat çekici olanı, transparan karaktere sahip “IcedAqua”. Yüksek teknoloji hissi veren bu seçenekte, yarı saydam tasarlanmış zeminin içinden, altta kalan elektronik donanım da belli bir oranda görülebiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>