>

DİĞER HABERLER

Cosmopolitan’a Din Köşesi

Dünyaca ünlü kadın dergisi Cosmopolitan, bundan sonra okuyucularına sadece cinsel tavsiyelerde bulunmayacak...
 
   
 
 
     
Dünyaca ünlü kadın dergisi Cosmopolitan, bundan sonra okuyucularına sadece cinsel tavsiyelerde bulunmayacak. Dergide, kadınların dini ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan bir köşe de yer alacak.

Cosmopolitan'ın Yazı İşleri Müdürü Lorraine Candy, İngiliz The Telegraph Gazetesi'ne verdiği demeçte, okuyuculardan gelen mektuplar üzerine bu kararı aldıklarını belirtti.

Araştırmalar sonucunda kadınların eskiye nazaran daha fazla dua edip, dini ayinlere gitmeye başladığını kaydeden Candy, bu durumu göz ardı edemeyeceklerini söyledi. Birçok kadının 'iyi bir evliliğin' kariyerden daha fazla mutluluk verebileceğini düşünmeye başladığını vurgulayan Candy, 'Amacımız insanların dini duygularını satış aracı olarak kullanmak değil' dedi.

Derginin radikal kararı, muhafazakar çevreler tarafından olumsuz karşılandı. Katolik aile değerleri savunucularından Lynette Burrows, dini köşenin tamamen bir kandırmaca olduğunu öne sürdü.

Burrows, 'Bu bir genelevi yeniden dekore etmek gibi, içeride olan biteni değiştirmiyor' dedi. Dergi, cinsel içerikli haberler yayınlamasıyla tanınıyor.

www.aksam.com.tr - Dünya haberleri
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>