>

DİĞER HABERLER

Enerji içeceği Redbull'a izin çıktı

2 yıldır Türkiye'de satılamayan Redbull, yeniden piyasalara dönüyor. Redbull'un Türkiye Temsilciliği, 'Biz de şok içindeyiz' dedi. Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
2 yıldır Türkiye'de satılamayan Redbull'un yeni tebliğe göre piyasaya geri dönebileceğini söyleyen Redbull'un Türkiye Temsilciliği, 'Biz de şok içindeyiz. Böyle bir gelişme beklemiyorduk' dedi. 86'dan fazla ülkede satılan Redbull ve diğer enerji içeceklerinin Türkiye'de satılmasını yasallaştıran yeni tebliğe göre, enerji içeceklerinin karbonhidratlardan sağlanan enerji değeri, 100 mililitrede 45 kcal'den az olmayacak.

Özel beslenme amaçlı gıdalar kapsamında değerlendirilmeyecek enerji içeceklerinde, kafein miktarı litre başına 350 miligramı geçmeyecek. Bileşimi, litrede 200 mg inositol, 2 bin 500 mg glukoronolakton, 4 bin mg Taurinden fazla olmaması gereken enerji içeceklerinin alkol miktarı, hacmen yüzde 0.05'ten fazla olamayacak. Doping maddesi içermemesi gereken içeceklerin etiketinde besin öğesi tablosu

yer alacak. Ayrıca, etiketinde kafein miktarı litrede miligram olarak yer alacak enerji içeceklerinde ''kafein miktarı 150 mg/l'den fazla olan ürünlerde, etiket üzerinde faklı ve dikkat çekici renkte ve büyüklükte 'yüksek kafein içerir' ifadesi yer alacak.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>