>

KÜLTÜR-SANAT

Genç bilim kadınlarına destek bursları...

L’Oréal Türkiye’nin genç bilim kadınlarına verdiği destek 2005 yılında da devam ediyor!..
 
   
 
 
     
L’Oréal Türkiye iki yıldır sürdürdüğü “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” çerçevesinde 2005 yılında 6 bilim kadınının araştırma projesine bir yıl boyunca destek verecek...

L’Oréal Türkiye iki yıldır sürdürdüğü “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” çerçevesinde 2005 yılında 6 bilim kadınının araştırma projesine bir yıl boyunca destek verecek...

L’Oréal – UNESCO ortaklığında yürütülen “For Women In Science” bilim kadınları uluslararası programın bir uzantısı olan L’Oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” 2005 yılında “Yaşam ve Malzeme Bilimi” alanlarında 6 bilim kadınının araştırma projelerine bir yıl boyunca destek verecek. Söz konusu burslardan üçü “Yaşam Bilimi” dalında, diğer üçü ise “Malzeme Bilimi”, “Yoğun Madde Fiziği” ve “İstatistiksel Fizik” dallarında verilecek. L’Oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” almaya hak kazanacak 6 genç bilim kadını 7’şer bin USD tutarında burs almaya hak kazanacak.Bu destek programına uzun vadeli bakan L’Oréal Türkiye, bu yıl vereceği burslara “Malzeme Bilimi” dalını da ekleme kararı aldı.

40 yaşından gün almamış doktorasını almış olan adaylar için , “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” için başvuru 30 Eylül 2004 tarihinde sona eriyor. www.lorealbilimkadinlari.com internet adresinden program hakkında daha geniş bilgi alıp, başvuru koşullarını ve başvuru formunu edinebilirsiniz. Uluslararası program hakkında geniş bilgiye ise www.forwomeninscience.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de bilimsel araştırmaların gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan L’Oréal Türkiye, ulusal burs programı çerçevesinde iki yıldır, 10 değerli genç bilim kadınına “Yaşam Bilimi” alanındaki araştırma projelerinde kullanmaları için burs verdi.

1907 yılında kimyager Eugene Schueller tarafından kurulan L’Oréal Grubu için bilimsel araştırmalar büyük önem taşıyor. Dünyanın dört bir yanında sahip olduğu araştırma merkezlerinde 26 farklı uyruktan 2700 araştırmacı 30 ayrı disiplinde çalışıyor. Her yıl onlarca makale yayımlanıyor ve yüzlerce patent tescil ediliyor. Araştırmalarda görev yapan ekiplerin yüzde 55’i kadınlardan oluşuyor. L’Oréal Grubu ve araştırmaları hakkında daha fazla bilgi için www.loreal.com sitesine girebilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>