>

DİĞER HABERLER

Kale Grubu'ndan Yatırım Atağı!

Kale Grubu Şirketleri, yeni yatırımlarının ve Çan’da yapacağı bir okulun temellerini atmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çanakkale’nin Çan ilçesinde ağırladı.
 
   
 
 
     
Başbakan Erdoğan Çan’da temel attı

10 Eylül 2003 Çarşamba günü Çanakkale’nin Çan ilçesinde yapılan törenlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güner, Balıkesir Milletvekili Turan Çömez, Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem, Trabzon Milletvekili Faruk Özak, Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Çanakkale Milletvekili İbrahim Köşdere, Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile çok sayıda üt düzey bürokrat ve yönetici katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yanındaki heyet, Kaleseramik Fabrikaları havuz başında yenen yemeğin ardından 4. 5. 6. nolu Kalaseramik Yer Karosu Fabrikaları Modernizasyon Yatırımları temeli törenlerine katıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Çoşkun ve Kale Grubu Şirketleri Kurucusu ve Başkanı İbrahim Bodur’un konuşmalarının ardından Başbakan Erdoğan, Kaleseramik fabrikalarının modernizasyon yatırımlarının temelini attı. Erdoğan, daha sonran Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından yaptırılacak Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi’nin de temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan İbrahim Bodur ve Kale Grubu’na teşekkür ederek, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini kutladı. "Türkiye’nin kalkınma hamlesine her ne alanda olursa olsun taş üstüne taş koyanların başımız üstünde yeri var" diyen Başbakan Erdoğan, hizmet edenlerin yanında olacaklarını belirtti.

Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi temel atma törenlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanısıra Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, Çan Kaymakamı Şükrü Görücü ve Kale Grubu Şirketleri İcra Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da birer konuşma yaptılar.

Kaleseramik 4. 5. ve 6. Fabrikaları’nda yapılacak tevzii ve modernizasyon yatırımları Temmuz 2004’te tamamlanacak. Yapılan yatırımın maliyeti ise 6.950.000 Euro. Modernize edilecek fabrikalardaki yer karosu üretiminin 8.000 metrekare olan günlük kapasitesi 20.000 metrekareye çıkacak.

Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından Çan’da yaptırılan, her bir derslikte 30 ile 34 öğrencinin öğrenim göreceği 8 derslikten oluşacak Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi’nde Hemşirelik ve Tıbbi Sekreterlik eğitimi verilecek. Okulun bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>