>

KÖŞE YAZILARI

Şov Dünyasındaki Koku Savaşları Türkiye’ye Ne Zaman Ulaşacak?

Jennifer’ın kokusunun adı “Lolavie” (Simge Kurban)
 
   
 
 
     

Hollywood aleminde kendi adına parfümü olmayan bir ünlü kalmış mıdır acep, merak ederim. Britney Spears, Gwen Stefani, Jennifer Lopez, Jessica Simpson, Mariah Carey, Eva Longoria, Victoria Beckham, Sarah Sarah Jessica Parker derken, bunlara son olarak Jennifer Aniston eklendi şimdi de.

Jennifer’ın kokusunun adı “Lolavie”. Fransızca olan bu kelime, “su hayatı(l’eau la vie)” anlamına geliyor. Aniston, kokusunun tanıtımını Londra’da yaptı. Jennifer’dan sonra sıra kimde, merak içerisindeyim. Ne de olsa parfüm sektöründe iyi kazanç var. Sektör simsarları da ünlüleri devreye sokarak bu alanı daha da kızıştırmak çabasındalar. Tabii ki, önemli olan neticedir. Kimin geçici kimin kalıcı olacağına tüketiciler karar verecek.

Dünyada durum böyle iken; Türkiye’de neden bu konuya kimse el atmaz, hayret verici. Bir Aromel, bir Kopaş, bir Flormar, bir Hunca, ülkemizden ünlü bir isimle ortak bir çalışma yapsa, hiç de fena olmaz. Beren Saat, Tuba Büyüküstün, Gülben Ergen bu piyasada hayli iş çıkartacak isimlerden kanımca. Milyonlarca kız var, Beren’in kokusunu almak isteyecek. Sonuçta amaç, parfümü satın alan kişiyle o ünlüyü özdeşleştirmek, tüketicinin kendisini o ünlü gibi hissetmesini sağlamak. Pazarlamada amaç, hayal satmaksa; bizim Türk firmalar bunu neden es geçiyor, anlamıyorum. Belki bu fikir düşünülüyordur da, hayata geçmesi için biraz zaman gerekiyordur.

Güzellik ürünleri piyasasında parfüm çok önemli bir yere sahip kadınlar için. Yurtdışında yaşanan bu gerçek karşısında, ülkemdeki yerli güzellik markalarının fazla sessiz kalacağını sanmıyorum. İlerleyen günler bakalım beni haklı çıkartacak mı?

Simge Kurban
simgefashinn@gmail.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>