>

DİĞER HABERLER

Kapadokya'ya yerli turist akını

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezler, hafta sonlarında yerli turistlerin akınına uğruyor.
 
   
 
 
     
Gruplar halinde Kapadokya bölgesine gelen yerli turistler, bölgenin önemli turizm merkezlerinden ve bünyesinde çok sayıda kayadan oyma kilise, manastır ve şapelin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi'ne büyük ilgi gösteriyor.

Turistler ayrıca MS 4. yüzyıldan itibaren düşman saldırılarından korunmak için yumuşak tüf kayalara oyulu 5-40 metre arasında değişen derinliğe sahip Kaymaklı, Derinkuyu ve Özkonak'taki yeraltı şehirlerini de ziyaret ediyor.

Yerli turist grupları, özellikle Asmalı Konak ve Kırık Ayna dizilerinin çekim mekanları olan Ürgüp ve Göreme'deki yerleşim merkezler ile şarap mahzenlerini ziyaret etmeyi ihmal etmiyorlar. Gruplar, akşamları da kayadan oyma eğlence merkezlerinde gönüllerince eğleniyorlar.

Nevşehir Kültür ve Müze Müdürlüğü yetkilileri, son aylarda Kapadokya bölgesine hafta sonlarında gelen yerli turist sayısında, önceki yılların aynı dönemlerine göre büyük bir artış gözlendiğini, buartışta, bölgede çekimleri devam eden televizyon dizilerinin de etkisinin bulunduğunu belirttiler.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>