>

DİĞER HABERLER

NOKIA 7600: Değişime Doğru Yeni Bir Tasarım

Kompakt kamerası ile Nokia 7600, en son teknolojiyi kullanarak yaratıcı hayat tarzına yeni bir soluk getiriyor... Tıklayın!
 
   
 
 
     
Radikal tasarımı ve en son teknolojiyle geliştirilen futuristik tarzdaki mobil görüntüleme özelliği ile fark yaratan Nokia’nın yeni 3. kuşak telefonu Nokia 7600, Londra’da gerçekleşen %100 Design tasarım fuarı’nda kullanıcılara tanıtıldı.

Nokia 7600’ın kalbini ve ruhunu yansıtan 65.000 renk seçeneğine sahip ekranı, Nokia’nın tasarım gücünü yeni bir seviyeye taşıyor. Nokia 7600 kullanıcılara, fotoğraf ve video çekme, görüntü kaydetme, multimedya mesaj gönderme ve alma, cep telefonundan e-posta gönderme ve müzik dinleme gibi özellikleri birarada sunuyor.

Nokia 7600 ile kullanıcılar cep telefonlarından yüksek kalitede video görüntü ve içerik elde etme imkanı sunan yeni hızlandırılmış mobil şebekenin avantajından yararlanıyorlar. 123 gr ağırlığı ve
87 mmx78mmx18.6 mm’lik ölçüleri ile Nokia 7600, GSM/WCDMA’e uyumlu dünyanın en küçük ve hafif telefonları arasında yer alıyor.

GSM900/1800 ve WCDMA (WideBand Code Division Multiple Access) şebekeleri ile uyumlu Nokia 7600, 2003 yılının dördüncü çeyreğinde Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik’te satışa sunuluyor. Nokia 7600’ın uyumlu olduğu WCDMA, mobil ve taşınabilir cihazlara daha hızlı veri ve kaliteli görüntü olanağı sunan üçüncü jenerasyon mobil kablosuz teknolojidir.

Sınırlı sayıda üretilecek olan Nokia 7600’ın 1.000 adet özel satış paketi içerisinde Avrupa’da yer alan Conran Shop (Londra), Asplunds (Stockholm), Colette (Paris), Corso Como (Milan), Vincon (Barcelona), Quartier 206(Berlin) ve Wittgenstein (Münih) mağazalarında satışa sunulacaktır.

Nokia Mobile Phones, Görüntüleme İş Birimi, Üst Başkan Yardımıcısı Juha Putkiranta yaptığı açıklamada,"Tasarım ve teknoloji alanında gerçekleşen bir birlikteliğin ilk ürünü olan Nokia 7600, yalnızca kullanıcının kişiliğini ortaya koymuyor aynı zamanda mobil iletişimin en üst seviyesini de simgeliyor. Nokia, tasarımı başka boyutlara taşırken bir yandan da ileri teknoloji ürünlerle de protföyünü genişletiyor. Nokia 7600 ile kullanıcılar 3G şebekelerinin kalite ve güvencesinin avantajından yararlanırken yaratıcılıklarını da ön plana çıkarıyorlar" dedi.

Nokia 7600, multimedya iletişim dünyasına yeni bir kapı açıyor. Kullanıcılar, Nokia 7600’da bulunan VGA kamera ile çektikleri görüntüleri 65.000’in üzerindeki renk seçeneğine sahip ışıklı ekranında görebilir ve 2,5 dakikaya kadar hareketli ve sesli görüntüleri kaydedebilirler. WCDMA şebekelerinde telefon görüşmesi sırasında da video klip ve resim gönderilip alınabiliyor. Nokia 7600’da kullanıcılara mobil internet yolu ile yükledikleri takdirde real-time müzik videoları ve TV haberlerini takip etme şansı sunuluyor.

Entegre MP3/AAC müzik çalar sayesinde telefon hafızasına yüklenen 50 dakika uzunluktaki müzikler CD kalitesinde çalınabiliyor. Müzik ve diğer içerikler hareket halindeyken ya da kızılötesi yoluyla PC, Bluetooth ve USB bağlantısı ile yüklenebiliyor. XHTML tarayıcı ile kullanıcılar zengin mobil servisleri araştırabiliyorlar. Polifonik zil sesleri, Java uygulamaları desteği ve WCDMA şebekelerinde mevcut, saniyede 384 kilobit’e kadar çıkan veri bağlantısı Nokia 7600’ın diğer özellikleri arasında yer almaktadır. Nokia 7600’ın GSM şebekelerinde 4 saate WCDMA’de ise 2,9 saate kadar konuşma süresi bulunurken, her iki şebekede de bekleme süresi 12,5 gündür.

Nokia 7600’ın tanıtımı ile birlikte Nokia, dijital fotoğrafların masa üstünde veya raflarda sergilenmesine olanak sağlayan Nokia İmaj Çerçevesi’ni de kullanıcılarla tanıştırdı.

Nokia İmaj Çerçevesi iki farklı şekilde bulunuyor. 2003 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak olan sadece kızılötesi bağlantılı ilk versiyonda diğer kızılötesi özelliğindeki telefonlara 50 adete kadar resim gönderme ve renkli ekranında bunları arka arkaya görüntülü olarak sergileme imkanı tanıyor. 2004 yılının ilk çeyreğinde Nokia MMS yoluyla resim yollamaya olanak sağlayan ikinci versiyon Görüntü Çerçevesi’ni kullanıcıların hizmetine sunacak.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>