>

DİĞER HABERLER

Partner arayanlar için bu parti kaçmaz...

"Kızlar, çok sağolun e-postalarınız geliyor. Benim gibi enerji içeceği moduna uygun bir ruh haliniz varsa buyrun yazımı okuyun. " Aslı Atasoy'ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Aslı'nın Ajandası

Partner arayanlar için bu parti kaçmaz...

Kızlar, çok sağolun e-postalarınız geliyor. Benim gibi enerji içeceği moduna uygun bir ruh haliniz varsa buyrun yazımı okuyun. Özellikle partner arayanlar cuma gecesi Studio Live’da çöpçatanlık partisini kaçırmasın.

Şimdi köşenin adında ajanda kelimesi geçince mecburen gün gün yazıyorum etkinlikleri. Sizden gelen e-postalar sayesinde az çok hoşlandığınız şeyleri de kapmaya başladım.

En azından üşenmeyip yazanlar sayesinde biraz fikrim oldu. Eh bu da işimi kolaylaştırıyor. Benim gibi dışarı çıkıp bir şeyler yapmaktan hoşlananlar varmış. Bunu bilmek güzel oluyor.

Tabi ki buradan her akşam haldır huldur gezmenizi buyurmuyorum. Yanlış anlaşılma olmasın. İmkanlar dahilinde paşa gönüllerinizin çizdiği rotada eğlenmek amaç. Yani gönüller hoş olsun yeter. Yoksa bahar bahane.

Efendim, bu haftanın etkinlikleri yine deli gibi enerji gerektiren türden. Yani enerji içeceği moduna uygun bir ruh haliniz varsa buyrun yazımı okuyun. Yok hafif yollu depresyon halleri seyrediyorsa televiyondaki Kemal Sunal filmleri, South Park iyi gelir kanaatindeyim.

Haftanın ilk etkinliği için 9 Mayıs akşamı İncesaz konserini öneriyorum. Tam pazartesi akşamına uygun bir olay. İncesaz, tanbur, kemençe, kanun, klavye, bas, gitar, ve perküsyondan oluşan bir grup. Türk müziğinin derinliklerinde ruhunuzun beslendiğini hissedeceksiniz. Hem bu konserin özel bir konuğu var. Oyun Atölyesi’ndeki konserde buzuki ustası Grigoris Vassilas gruba eşlik edecek.

Salı gecesi için tamamıyla farklı bir tarz sırada. Aylin Aslım yeni çıkan albümü şerefine Yeni Melek’de. Sanatçı ve tayfası hafiften rock soundunu gecenin sürprizi Nurhan Damcıoğlu ile şenlendirecek. Devir sentez devri ne de olsa. Klibinde post-modern bir kantocuyu canlandıran Aslım’ım yeni albümünün yankıları yazın ortaya çıkacak.

11 Mayıs Çarşamba akşamı için Bülent Ortaçgil dinlemeye ne dersiniz? Naif ve sevda şarkılarının ozanı Ortaçgil’in konseri müzikal açıdan süprizlerle dolu. Mesafeli duruşuna rağmen müziğiyle kurduğu sıcak ilişki sizi güzel bir geceye davet ediyor. Jazz Cafe’de son altı yıldır her Çarşamba gecesi çıkan şehir ozanı yoğun temponuza iyi gelebilir.

13 Mayıs Cuma gecesi için iki farklı etkinlik öneriyorum. Aslında pek çok alternatif var ama benim gözüme kestirdiklerim şunlar: İlki Studio Live’da yapılacak olan en büyük çöpçatanlık partisi Yalnız Kalpler. İçeriği ne olursa olsun partner arayanlar için doğru adres burası. İsteyenlerin rumuzlarla katılacağı partiye sadece yalnızlar değil çiftlerde davetliymiş. Diğer etkinlik ise Kenan Doğulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ndeki konseri. Malum Doğulu’nun müziğini anlatmaya gerek yok. Enerji dolu sahne gösterisiyle özellikle genç kızları etkilemesini biliyor.

Haftanın son konseri ise Theraphy?. Rock müziğinin sağlam isimlerinden olan grup daha öncede ülkemizde boy göstermişti. Maslak Venue’de sahneye çıkacak İrlandalı grup yüksek ses ve enerji tutkunlarını ziyadesiyle mutlu edecek.

Geride bıraktığımız haftasonu hiçbir şey yapmadım. Cuma gecesi bir heves Duman konseri için Studio Live’a gideceğimi söylemiştim ya, olmadı.

Ben günlerdir beklediğim bu muhteşem buluşma için niyetimi elbetteki bozmadım. Konser için tüm hazırlıklarımı yaptım. Arkadaş grubumu organize edip o gecemizi Duman’a göre ayarladık. Konser saati yaklaştıkça bir nevi coşku kabarması yaşarak İstiklal Caddesi’ne geldik. Ayıptır söylemesi iki dirhem bir çekirdek bir vaziyette İstiklal Cadde’sini geçip Ağa Camii Sokak’a girdiğimde ne göreyim? Akın akın insan yüzlerindek mutsuz ifadeleri de yanlarına alıp oflaya puflaya yanımdan geçiyorlar.

Bir tuhaflık olduğunu sezdim sezmesine fakat pek konduramadım. Malum takmışım kafaya Duman dinleyeceğim diye. Tıngır mıngır yürüyüp Studio Live’ın önünde biri sürü insanı yararak vardım desem yeridir. Hani oraların yabancısı olsam yakınlarda bir yerde stadyum var da maç dağılıyor diyeceğim.

Lafı uzatmayayım Studio Live’ın önüne vardığımda sağdan soldan konserin iptal olduğunu duymayayım mı? Benden on kat daha iki dirhem bir çekirdek arkadaşlar sanki cenaze törenine gelmiş gibiydiler. Yaşadığım algı şoku karşısında deli gibi kendimi güvenlik görevlilerine önüne atmışım. “Niye?” diye sorabildim. Bu sorudan gına gelmiş görevli “İptal” dedi. Biraz sert çıkışmışım sonradan arkadaşlarım söylediler. “Davulcu asker kaçağıymış. Alıp götürdüler” diye eklemek zorunda kaldı. Tahmin edin duygu durumumu. Yani utanmasam adamların fanıyım diyeceğim ama yaş durumundan diyemiyorum. Ne yapalım Duman’da benim zayım noktam. Bir nevi bağımlılık durumu yani. Eh bu da bu gruba çok olmasa gerek.

Kısacası berbat olan bir Cuam gecesi ardından inzivaya çekilip Cumartesi gecemi de evime ayırdım. Ya siz?

Aslı Atasoy
asli@cosmoturk.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>