>

DİĞER HABERLER

Ülker Grubu Enerji Piyasasına Girmiyor...

Ülker Grubu, bugün bir ajans bülteninde yer alan ve Ülker Grubu’nun enerji piyasasına girdiği şeklindeki haber üzerine açıklama yaptı. Tıklayın!
 
   
 
 
     
"Ülker Grubu’nun kendi ana faaliyet sahası dışında bulunan enerji piyasasına girdiği şeklindeki haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Berk Enerji Üretimi Otoprodüktör A.Ş. 1998 yılında, Pendik’te bulunan Ülker Grubu şirketlerinden Besler Gıda ve Kimya Sanayi A.Ş.’nin kojenerasyon ünitesi için o günkü yasalar gereği kurulmuştur. Yasada daha sonra yapılan değişiklik, Berk Enerji’yi gereksiz kılmış ve şirket o tarihten bu yana hiçbir faaliyette bulunmamıştır.

Berk Enerji Üretimi Otoprodüktör A.Ş.’nin sermayesi, ünvanı ve şirketin ana sözleşmesindeki bazı maddeler, yasaların yıl sonuna kadar zorunlu kılması karşısında 16/09/2003 tarihinde değiştirilmiştir. Şirketin sermayesi zorunlu alt sınır olan 50 milyar liraya çıkarılmış, ünvanı Berk Enerji Üretimi A.Ş. olarak belirlenmiştir.

Ülker Grubu şirketlerinden Besler, Polinas ve Tire Kutsan’ın fabrikalarının kojenarasyon üniteleri mevcut olup, enerjilerinin tamamı bu ünitelerden sağlanmakta, bazı komşu tesislere de buralardan enerji verilmektedir.

Bunun dışında Ülker Grubu’nun enerji piyasasıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır."

Saygıyla duyurulur.

Ümit GÖRKER
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>