>

DİĞER HABERLER

Yazılmamış mektuplar – 3

"Şu yalan dünyanın kahrını çeken bir ben değilim elbet." Güven Gürbüz'den yazılmamış mektuplar...
 
   
 
 
     
Kahraman Ceritoğlu’nun Patronu Ragıp Düvenci’ye yazdığı mektup
Yer: Kayseri - Bünyan Tarih: Aralık 21 Yıl: 2003 Yer: ikametgah adresi


Ragıp ağam merhaba..

Şu yalan dünyanın kahrını çeken bir ben değilim elbet. Arzuhalimi dile getiremedim sana. Yok işte ne yaparsan çıkmıyor şu kalın kafamdan. Dilim tutuluyor seni görünce, el ayak hangisi karıştırıyom, kaldıki dilim dönsün.
En eyisimi sana bir mektup dillendireyim dedim..Bilmem kotumu ettim..Kusuruma bakma emme yazmassam bu dünyadan gozüm arkada gider. Yaş Kemale erdi ağam, seninkide benden ala..Gelgelelim anlayamassın sen benim gibilerin halinden, bir elin yağda bir elin balda, kızların zengin kocada, oğulların inmez çatılarda, torunlarında pek ala,, Allah daha çok versin, gözüm varsa gözüm çıksın Ragıp ağam..Yanlış anlama..

Geçenlerde kör Rıfat bunağının bizleri gammazladığını eşittim..Töbe..töbee.. Senden için sümme haşa bir laf ettiysem dilim tutula..Velakin o ne hınzırdır bir bilsen, benden on sene önce aldığı borcu dahim ödemedi..Yattı namıssız üzerine, geliyimde sana diyimmi? Dirmiyim hiç? Sen koca ağa, velakin son günlerde yaptığı cambazlıkları duyunca kan tepeme çıkıvirdi..Yanına varıpta diyemedim Ragıp ağam, Sen sen ol o namussuz kör Rıfat gibi çetrefelli adamların sözüne kanma..Şu zamana kadar heç bir zararımı gördünmü? Heç çekinme söyle yüzüme..Yalınız benim daha sabrım kalmadı Ragıp ağam..

Sırf bu yüzden senin yanında, daha çalışmak istemiyom. Velakin ayağımın bir ileri giderken diğeri iki beri geliyor..Sözüm bacaklarımada geçmiyo ağam gör halimi heee..Neysem uzun lafın kısası, Bu kör Rıfat benim bebelere küfür ettiğini duydum. Çok gücüme gitti..bende ona idemedim. Baaa yakışırmı ağam..Sen söyle yakışırmız..Baban Kamil bey beni senin yanına çalışsın diye getirdiğinde hatırlıyonmu sana ne tembihlemişti?.“Bi dene bak şunun yüzüne gözleri fildır, fıldır..Cin gibi..Bir dediğini iki etmez, Öl de ölsün “” dememişmiydi? Sonra..Sonra, “ Bu çocuğa eyi bak..” dimemişmiydi? O öteki dünyada sen bu dünyada..Emme velakin hepimizin gideceği yer orası.. Ya bu Kör Rıfat burdan gider ya ben.. Daha artık dayanamıyorum ağam..Sakın yanlış anama..

Ne yaz yaz bitmez mektubmuş, ben dedim sen deme sakın..Yüksek pek hürmetli makamına bu mektubuma yazarken ellerim titredi ağam..Eee nede olsa yılların izi var..Kolay kolay unutulmuyor..Şimdilik köyüme çekildim ağam..Senden gelecek mektub eyi olursa dönerim işimin başına yosam yok.. Neydim artık, şurada rençberlik yapar geçimimi sağlarım ağam..Senin canın sağolsun. Yinede gönül koymam ağam, saklarım senide kalbimin bir köşesinde. Bana yeter seninle geçen gozel günlerin hatırası..Bi dene resmin vardi, nüfuz kağıdını değiştirmeye gittiğimde, nüfuzcu Remzi, eski cüzdandan resmini söküp bana virmişti. Cibimde duruyor hala..Onu böyüttürür asarım evin bir köşesine..Daha yazamayacam ağam..Takatım neyim kalmadı..

Mektubuma son virirken, selam eder..elma gibi yanaklarından öperim..Kendine iyi bak..
Garametli işçin:
Kahraman Ceritoğlu


Yazılmamış Mektuplar-3
Güven Gürbüz
20.02.2005- Ankara-Çankaya
ggurbuz@haberx.com

www.sebinkarahisar.bz.tcFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>