>

DİYET

Bodytox'la zayıflamak elinizde!!!

Herşeyi denedim fakat zayıflayamadım diyenler... Bu haber tam size göre...
 
   
 
 
     
Vucudunuzdaki zararlı toxinler'in zayıflamanıza engel olduğunu biliyormuydunuz?

Detox işlemi ve diyet yapma kendinizi cezaandırmak ve depresyona girmek anlamına gelmez. Şimdi kendinize dikkat etmek, kendi ihtiyaçlarınızı belirlemek, yenilenmek ve daha iyi bir vücut ve zihin için kendinizi eğitme zamanıdır. Herhangi bir detox işleminin asıl amaçları ciğeri dinlendirmek, gerekli besin maddelerini özellikle A, B, C ve E vitaminlerini; magnezyum, çinko ve potasyum gibi minerallerin ikmalini yapmak, cildin su kaybını önlemek, böbreklerin fonksiyonuna yardımcı olmak, baş ağrılarını azaltıp enerji seviyelerini arttırmak, antioksidan ve diğer detox maddelerini vücuda kazandırıp bağırsaklardaki faydalı bakterilerin dengesini korumaktır.

En basit şekliyle söylemek istersek, sağlıklı beslenme sağlıklı olmanın anahtarıdır diyebiliriz. Vücudunuzda 100 trilyon kadar hücreye sahipsiniz, bu hücrelerin her biri düzgün olarak çalışmak için yeterli miktarda besin maddesine ihtiyaç duyuyor. Yiyecekler bütün bu hücreleri dolayısıyla sağlığımızın her yönünü (ruhsal durum, enerji seviyeleri, abur cubur istekleri, düşünme kapasitesi, cinsel istek, uyku alışkanlıkları ve genel sağlık) etkiliyor. Eğer vücudunuzu gereksiz abur cuburla ve işlenmiş gıdalarla beslerseniz, vücudunuz şişmanlar, enerji seviyeniz ve hatta beyin gücünüz düşer.

Birçok alanda yapılan araştırmalarda artık sağlıklı olmak için yaşam şeklimizi değiştirmemiz gerektiği açığa çıkmıştır. İdeal ortamımız dengeli, stressiz ve kirliliksiz olmalı, diyetimiz de iyi dengelenmiş, katkı maddesiz ve işlenmiş gıdalardan uzak olmalıdır. Gidecek daha çok yolumuz var! Birçok yiyecek maddesinin tamamen saf maddelerden oluşmadığını ve normal yemeklerimizin mecburen bazı toxinler içerdiğini söylemek doğru olur. Toxinler yağ hücrelerinde depolanır ve böylece yağ/kas oranımızı yağ yönünde arttırır. Vücudunuzu zehirli
maddelerden ve kimyasallardan kurtarmaya yardımcı olmak aynı zamanda kilo kontrolüne de yarayacaktır. Yağ hücerlerinde depolanmış bu toxinleri atarak yağların daha kolay vücuttan atılmasını sağlayacaksınız ve artık diyet yapıyorum veya az yiyorum ama zayıflayamıyorum cümlesi tarihe karışacak.

DETOX HANGİ YİYECEKLERE İZİN VERİR?

Bir detox planının pek çok faydası vardır. Sizi yiyecek alışkanlıklarının sağlığınızı nasıl etkilediğini düşünmeye sevk eder. Yağlı, tuzlu, şekerli gıdaları azaltmanız, daha fazla meyve, sebze, lifli gıdalar, kuruyemiş ve bakliyat yemeniz konusunda sizi cesaretlendirir. Kendinize saygınızı ve güveninizi arttıran “Artık sağlığımın kontrolünü elime alıyorum” cümlesini kurmanızı sağlar.

Çeşitli detox işlemlerinde izin verilen ve yasaklanan yiyecek maddeleri farklılık gösterir. Ancak genelde meyve, sebze, baklagiller, kuruyemiş, tohumlar, bitki çayları ve bol bol suya izin verilir. Buğday unu, süt ürünleri, et, balık, yumurta, kafein, alkol, tuz, şeker ve işlenmiş gıdalara (aslında en çok sevdiğimiz gıdalara) izin verilmez.

Ama detoz diyetleri kilo vermenize yardımcı olur mu? Bazı ana yiyecek gruplarını (düt ürünleri, et, buğday unundan yapılmış gıdalar gibi) diyetinizden çıkarmanın kilo vermenizi sağlayacağı gerçektir. Bekleyeceğiniz kilo kaybı diyetinizdeki sınırlamalara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ne kadar fazla yiyecek yasaklanırsa o kadar kilo kaybedebilirsiniz. Bu kadar basittir.

Böyle bir diyeti tamamladıktan sonra ise almayı kestiğiniz yiyecekleri tekrar tüketmek isteyeceksiniz ve şüphesiz bu da size kilo aldıracak. Fakat diyetinizi her zaman çeşitlendirilmiş ve dengeli tutun ki en iyi biçimde yararlanabilesiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>