>

DİYET

Bu Yanlışları Sakın Yapmayın!

Haberimizdeki yanlışları yaparsanız vay halinize…
 
   
 
 
     

FAZLA YEMEK:

Bazı kimseler yaş, kilo ve çalışma durumlarına bakmadan, ihtiyaçlarından fazla yemek yerler. Fazladan yemek yemek, insana faydadan çok zarar getirir. Vücudun vakitsiz yorulmasına, ömrün kısalmasına neden olur. İhtiyaçtan fazla yememeye dikkat edilmelidir. Ayrıca günlük yiyecekler 3-4 öğüne bölünerek yenilmelidir.

AŞIRI ET VE YAĞ TÜKETİMİ:

Vücudun çeşitli gıda maddelerini belirli oranlarda alması gerekir. Bazı kimseler et ve yağı fazla kaçırarak karaciğer ve böbreklerinin yorulmasına, vücutlarının veriminin düşmesine neden olurlar. Yeterli şekerli gıdalar yenmezse, vücut aldığı et ve yağı hazmedemez ve onlardan yararlanamaz.

SÜT ÜRÜNLERİNİN AZ TÜKETİLMESİ:

En fazla rastlanan hatalardan biridir. Genellikle süt ve mamulleri çocuklar ve hastalar için zannedilir. Hayvansal protein ihtiyacının bir kısmının süt ve süt mamullerinden alınması, böbrek ve karaciğerin dinlenmesini ve korunmasını sağlar. Bu bakımdan herkes her gün az veya çok bunlardan yemeye çalışmalıdır.

SEBZE VE MEYVEYİ AZ TÜKETMEK:

Günlük yiyeceklerin 1/3'ünün çiğ taze sebze ve meyveden oluşması gerekir. Vücut bunlardan gerekli vitamin, enzim ve mineral gibi maddeleri alır. Bunlar yeterince yenmezlerse, vücut diğer yediği gıdalardan tam yararlanamaz ve çeşitli hastalıklara kapı açılır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>