>

DİYET

Dengeli beslenme kuralları

Belli kuralları uygulayarak hem forma girebilir hem de sağlıklı yaşayabilirsiniz. Hayatınızda akılcı bir beslenme rejimi her zaman olmalı. İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     
KİLO VERMEYİ ERTELEMEYİN.

Eğer hızla kilo veremediyseniz, hayal kırıklığına uğramayın. Keza çok çabuk kilo kaybederseniz, yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz imkansız. Herhangi bir tatlıyı yemeden veya bisküvi paketini açmadan önce kendinize sorun, "Ben gerçekten aç mıyım?" eğer cevabınız olumluysa, on dakika bekleyin ve bu soruyu tekrar sorun.

YİYECEKLERİNİZİ HAFTALIK OLARAK PLANLAYIN.
Böylece alışveriş yaparken, abur cubur satın almaktan kurtulabilirsiniz.Asla süpermarkete aç gitmeyin. Eğer insanlar tok karnına alışverişe giderlerse, besin değeri daha yüksek yiyecekler alıyorlar. Abur cuburdan da uzak duruyorlar.

Daha hareketli olabilmek için hayatınızda, beslenme rejiminizde değişiklik yapmaktan kaçınmayın.

BİR GÜNLÜK TUTUN.

Hem ne yediğinizi, hem de ruh halinizi kaydedin. Eğer istemediğiniz halde yemek yiyorsanız, bir dakika sonra kendinizi kontrol altına alabilirsiniz. İradeyi kullanmak, dakikalarla başlar, saatlik, günlük, haftalık, aylık sürelerle devam eder. Daima geriye dönüp kendinizi kontrol edin.

HİÇBİR ZAMAN NEDEN KİLO VERMEK İSTEDİĞİNİZİ UNUTMAYIN.

Sıkıldığınızda veya diyet yapmaktan yorulduğunuzda eski fotoğraflarınıza göz atın. Ve her verdiğiniz kiloda kendinizi nasıl hissettiğinizi hatırlayın. Değişimin zamanla ve sabırla olacağını hep aklınızın bir köşesinde bulundurun.

GEÇMİŞİ DEĞİŞTİREMEYEBİLİRİZ AMA GELECEK İÇİN ŞANSIMIZI DENEYEBİLİRİZ.

Eğer istemediğiniz halde yemek yiyorsanız, bir dakika sonra kendinizi kontrol altına alabilirsiniz. İradeyi kullanmak, dakikalarla başlar, saatlik, günlük, haftalık, aylık sürelerle devam eder.

YERYÜZÜNDEKİ HİÇBİR YİYECEK, SİZİN KENDİNİZİ ZAYIF HİSSETMENİZDEN DAHA LEZZETLİ OLAMAZ.

Artık biliyorum ki, doğru seçimler yaparsam, zayıflayabilirim. Her an şu soruyu soruyorum: "Buna ihtiyacım var mı, gerçekten onu yemeyi istiyor muyum?"

EĞER YEMEK YEMEK İSTEMİYORSANIZ, YEMEK YİYEBİLECEĞİNİZ BİR YERE GİTMEYİN.

Sosyal zorunluluk olarak, bir partiye gidiyorsunuz, ne yiyeceğinizi de planlayın.

Eğer bir açık büfe ile yüz yüze iseniz, hemen salata bölümüne gidin ve tabağınızı salatayla doldurun. İkinci kez gittiğinizde kendinizi tok hissedeceksiniz ve daha fazla kontrol edebileceksiniz.

HER ZAMAN ÖLÇÜLÜ OLUN. PORSİYONLARINIZ KÜÇÜK OLSUN.

Bol sebze, az yağ, bardak bardak su...

Yemeğe başlamadan önce bir bardak su için ve bu sırada düşünün, "Şu anda yemek yiyorum ama hedeflediğim kilodan uzaklaşıyorum." Kendi kendinizle yapacağınız tartışmalar işe yarayacak.

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YEMEK YİYİN. YAVAŞ OLUN. AĞZINIZA GÖTÜRDÜĞÜNÜZ HER LOKMAYA DİKKAT EDİN.

Her yemekten sonra dişleriniz fırçalayın. Ağzınızdaki temizlik duygusu sizin bir kaç saat acıkmanızı engelliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>