>

DİYET

Diyet Öncesi Detoks Şart

İşte çok özel detoks tarifi...
 
   
 
 
     

Tüm detoks yöntemlerinin ortak özelliği süre boyunca çiğnemeyi ortadan kaldırıp sadece taze çiğ sebze ve meyve suyu içmek. Başlangıçta zor gibi görünse de ilk günün ardından gelen hafifleme hissi ve bedenine iyi baktığın duygusunun yarattığı ufak bir motivasyonla yılların birikintisini ortadan kaldırmak gerçekten harika. İster fazla kilolardan kısa zamanda kurtulmak, istersen de bedeni arındırmak için detoks yapabilirsin. Yaptıktan sonra da abur cubur ve aşırı yağlı yemekler yemeği kesip egzersizi eksik etmezsen dengeni kolayca korursun.

Detoksu kilo vermek isteyenler açısından değerlendirmek gerekirse, benim fikrim diyete başlamadan önce bir hafta detoks yapmanın yararlı olduğu yönünde. Diyet hem uğraş gerektiren hem de dikkat edilmediği takdirde geri dönüşü hızlı olan bir süreç. Diyet yaparken hücresel bir temizlenmenin olmaması sadece üstteki katmanların atılması, gerçek arınma anlamına gelmiyor. Kaldı ki, bedenini tanımak adına da detoks daha öğretici bir yöntem. Bunu arkeolojik bir kazı çalışmasına benzetebilirsin. Üst tabakalar yani yağlar diyet sayesinde atıldıkça, toprak kazılmaya ve bununla beraber altta yeni bir uygarlığın olduğuna dair ilk ipuçları edinilmiş olur. Ancak bu sadece birinci aşama. Gerçekler hâlâ aşağıda bir yerlerde ve kalın katmanlar gittiğinden sana artık daha detaylı daha ince bir çalışma gerekiyor. Detoks işte bu ince işlerin uzmanı. Şimdi elinde bir fırçayla hücrelerinin aralarını, etrafını temizliyor gibi düşünebilirsin. Tüm temizliği yaptıktan sonra ortaya çıkaracağın uygarlık kendi bedenin olacak.

DETOKS TARİFİ;

• 2 kereviz sapı
• ½ orta boy salatalık
• 1 küçük avuç dolusu ıspanak
• 30 gr taze buğday çimi özsuyu
• 1 dilim portakal
• 2 buz küpü

Kereviz, salatalık, ıspanak ve buğday çiminin suyunu çıkarın. Bir bardağa buz koyun ve süper saf yeşil özsuyu boşaltın. Her ağız dolusu yudumdan sonra portakaldan bir ısırık alın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>